Reklama

Rozbierają kamienicę w centrum miasta [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rozbierają kamienicę w centrum miasta [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Stan techniczny kamienicy przy ul. Sienkiewicza 35 był bardzo zły. Wydałem nakaz usunięcia zagrożenia. To inwestor zdecydował o przyszłości budynku - wyjaśnia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Zbigniew Gołębiewski.

- Stan techniczny kamienicy przy ul. Sienkiewicza 35 był bardzo zły. Wydałem nakaz usunięcia zagrożenia. To inwestor zdecydował o przyszłości budynku - wyjaśnia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Zbigniew Gołębiewski.

W środę, 29 maja fragment ul. Sienkiewicza, między ul. 1 Maja i ul. Tumską, częściowo stał się niedostępny. Już wówczas decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego uznano, że część budynku przy ul. Sienkiewicza 35 zagraża bezpieczeństwu. Nie pozwalano nikomu przejść ani przejechać samochodem do momentu, kiedy strażacy zabezpieczą budynek.

Obecnie trwa rozbiórka kamienicy. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Zbigniew Gołębiewski wyjaśnia:

- Stan techniczny nie pozwalał już na remont budynku. W tej sytuacji inwestor zdecydował o rozbiórce kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Zwrócił się do Miejskiego Konserwatora Zabytków i do Urzędu Miasta Płocka o pozwolenie. Prawo budowlane dopuszcza przystąpienie do robót przed uzyskaniem takiego pozwolenia. Z tej możliwości skorzystał inwestor z racji złego stanu technicznego wskazanej nieruchomości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE