Reklama

Reklama

Rowery miejskie wróciły do Płocka. Jakie jest zainteresowanie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Rowery miejskie wróciły do Płocka. Jakie jest zainteresowanie?  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystartował czwarty sezon Płockiego Roweru Miejskiego. W pierwszych dniach chętnych na przejażdżkę miejskim jednośladem nie brakowało. A największym powodzeniem cieszyła się ta sama stacja, co w latach ubiegłych.

Reklama

Jak informuje firma Nextbike – operator Płockiego Roweru Miejskiego – od uruchomienia systemu 1 kwietnia odnotowano nieco ponad 3300 wypożyczeń. Czy to dużo? Nie mamy danych z pierwszych tygodni funkcjonowania w poprzednich latach, ale mamy liczby pokazujące zainteresowanie Rowerem Miejskim w pierwszych miesiącach od uruchomienia. I w porównaniu z nimi, miniony tydzień wygląda nieco słabiej.

W zeszłym roku – po uruchomieniu wypożyczalni 8 maja (wystartowały później ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i nałożone w drodze rozporządzenia obostrzenia) z jednośladów skorzystano w Płocku 24 tys. razy. Dzieląc tę liczbę na cztery tygodnie wychodzi 6 tys. tygodniowo. Nie wiemy natomiast czy taki wynik osiągnięto już w pierwszym tygodniu.

W kwietniu 2019 roku odnotowano aż 37 tys. wypożyczeń, co daje ponad 9 tys. tygodniowo. Rekord jak dotąd padł w 2018 roku, czyli w pierwszym roku jego funkcjonowania. Wówczas z miejskich jednośladów skorzystało 50 tys. użytkowników, czyli 12,5 tys. tygodniowo. Ale tu nie ma się co dziwić - bez wątpienia zadziałał efekt nowości.

W tym roku pierwszy tydzień działania Płockiego Roweru Miejskiego przypadł na święta wielkanocne. A te jak wiadomo - póki co - bardziej sprzyjają siedzeniu za stołem niż aktywności fizycznej. Jednak na płockim nabrzeżu w niedzielę można było zaobserwować wiele osób biegających czy jeżdżących na jednośladach – własnych bądź wypożyczonych.

Jak podaje firma Nextbike, w wielkanocną niedzielę z miejskich rowerów skorzystały 482 osoby, a w świąteczny poniedziałek zaledwie 225. Dodajmy, że od momentu tegorocznego startu systemu najczęściej odwiedzaną stacją była „Kobylińskiego – Bielska”, czyli ta sama co w latach poprzednich. Do tej pory odnotowano na niej 266 wypożyczeń i ponad 250 zwrotów rowerów.

Trzeba jeszcze zauważyć, że pogoda w pierwszych dniach kwietnia nie zachęcała do rowerowych wypraw. W minionym tygodniu obserwowaliśmy jeszcze opady śniegu z deszczem i odczuwaliśmy niskie temperatury.

Na razie w Płocku działa 29 stacji miejskich (opłacanych z budżetu miasta) i dwie patronackie – Gminy Słupno i galerii Mazovia. Nie funkcjonują jeszcze rowerowe wypożyczalnie PKN Orlen. Na ten moment są owinięte czarną folią. Kiedy zostaną uruchomione? Jak odpowiadają w Nextbike, ustalenia w tej sprawie wciąż trwają.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy