Reklama

Rower miejski tuż tuż. Umowa z wykonawcą podpisana

Opublikowano:
Autor:

Rower miejski tuż tuż. Umowa z wykonawcą podpisana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie nie lada gratka dla miłośników jednośladów. Rowery miejskie będą dostępne dla mieszkańców w sposób ciągły, przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w tzw. sezonie rowerowym, czyli od kwietnia do listopada. Umowa z wykonawcą została podpisana na trzy lata.

To będzie nie lada gratka dla miłośników jednośladów. Rowery miejskie będą dostępne dla mieszkańców w sposób ciągły, przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w tzw. sezonie rowerowym, czyli od kwietnia do listopada. Umowa z wykonawcą została podpisana na trzy lata. 

Realizacja systemu rowerowego w Płocku coraz bliżej. Właśnie  została podpisana umowa z wykonawcą - firmą NextBike z Warszawy. Miesiąc funkcjonowania jednej stacji, a  ma ich być 25, wyceniono na blisko 6,5 tys. złotych brutto, łącznie daje to 3 mln 217 tys. złotych.

Na terenie miasta pojawią się więc nie tylko nowe ścieżki rowerowe, ale też stacje z rowerami do wypożyczenia. Na jednej stacji będzie można wypożyczyć rower, a po przejechaniu zaplanowanej trasy, zostawić go na stacji docelowej. Firma będzie miała 10 tygodni na uruchomienie systemu, czyli powinien on ruszyć na początku sierpnia br. Rowery będą dostępne w sposób ciągły, przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w okresach funkcjonowania systemu, czyli w tzw. sezonie rowerowym, tj. od 1 kwietnia do 30 listopada.

- W Płocku przygotowane zostały bardzo komfortowe warunki - mówi wiceprezydent Jacek Terebus. - Jest to zachęta, żebyśmy traktowali rower jako dobry system komunikacji. Chcielibyśmy, aby był dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Jak tłumaczył dalej Terebus, pierwsze 20 minut mają być darmowe, a ceny zbliżone do opłat komunikacji zbiorowej, tj. 1 zł za 40 minut, 2 godz 2 zł, 3 godz 5 zł. W opłaceniu usługi pomoże nam m.in. aplikacja na smartfony. Będzie też można zapłacić za pomocą zwykłego telefonu, wysyłając sms z kodem.

- Jest to dla nas fantastyczny moment - powiedział Tomasz Wojtkiewicz, prezes firm NextBike. - Płock ma obecnie 70 km ścieżek rowerowych, a jeszcze w 2011 było ich zaledwie 11 kilometrów. Został wykonany kawał dobrej roboty. Cieszymy się, że Płock dołącza do 30 miast, które obsługujemy. Możemy pokazać swoje doświadczenie i technologie. To miasto dołączy do półtora miliona użytkowników, pedałując po zdrowie, po lepszą formę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE