Reklama

Ropa przestała płynąć do Płocka. Orlen zapewnia, że jest przygotowany

Opublikowano:
Autor:

Ropa przestała płynąć do Płocka. Orlen zapewnia, że jest przygotowany  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakość płynącej do Polski rurociągiem "Przyjaźń" ropy spadła i Ministerstwo Energii w środowy wieczór podjęło decyzję o wstrzymaniu dostaw. PKN Orlen zapewnia, że ma zapasy surowca i jest przygotowany na taką sytuację.

Jakość płynącej do Polski rurociągiem "Przyjaźń" ropy spadła i Ministerstwo Energii w środowy wieczór podjęło decyzję o wstrzymaniu dostaw. PKN Orlen zapewnia, że ma zapasy surowca i jest przygotowany na taką sytuację.  

Koncern zapewnia, że dostawy ropy do kombinatu w Płocku są zachowane i paliwo będzie dostarczane do stacji. 

- Poziom przerobu ropy naftowej w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku, mimo wstrzymania dostaw ropy typu REBCO, nie zmienił się. Do czasu przywrócenia dostaw rurociągiem „Przyjaźń” do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, PKN ORLEN będzie realizował wszystkie dostawy surowca drogą morską do Gdańska, a następnie naftociągiem do Płocka, realizując kontrakt długoterminowy z Saudi Aramco Oil Company oraz zakupy w formule spot - informuje biuro prasowe koncernu. 

PKN ORLEN w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych ogłaszał dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku. Pytany o sytuację Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN ORLEN ds. rozwoju, uspokajał, że koncern jest gotowy. 

- Sytuacja jest pod kontrolą. Mamy zabezpieczony wolumen ropy, który pozwoli prowadzić przerób. Sytuacja jest pod kontrolą na najbliższe tygodnie, miesiące - mówił Leszczyński. - Istnieje techniczna możliwość, żebyśmy w pełni przerzucili się na dostawy tylko drogą morską dla zakładu w Płocku. 

Jak dodał, do Polski docierają nieoficjalne informacje o tym, że jakość ropy w rurociągu jest coraz lepszej jakości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE