Reklama

Ronda na Podolszycach to ronda? Tak i nie…

Opublikowano:
Autor:

Ronda na Podolszycach to ronda? Tak i nie… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zniknęły znaki tymczasowe przy nowo powstałym rondzie obok Wisły, więc kierowcy zaczęli jeździć po nim jak po rondzie. Czy to jest już rondo? I tak, i nie.

Zniknęły znaki tymczasowe przy nowo powstałym rondzie obok Wisły, więc kierowcy zaczęli jeździć po nim jak po rondzie. Czy to jest już rondo? I tak, i nie.

Dobiega końca budowa dwóch rond na Podolszycach Południe - przy galerii Wisła i przy Panoramie. O ile przy tym ostatnim wciąż zasłonięte są znaki pionowe mówiące o tym, że skrzyżowanie jest rondem, o tyle przy Jana Pawła II i Czwartaków zdjęto znaki z czasową organizacją ruchu. Czyli już teraz  i oznakowanie poziome, i pionowe wskazują, że skrzyżowanie jest już rondem. Część bardziej spostrzegawczych kierowców zaczęła więc stosować się do znaków i jeździ jak po rondzie, reszta przyzwyczajona do starej organizacji - próbuje wymusić pierwszeństwo. Można spodziewać się tam dantejskich scen. Czy to jest już rondo, czy nie? - Po skrzyżowaniu należy poruszać się zgodnie z obowiązującym oznakowaniem, czyli już tak jak po rondzie - potwierdza Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Jednak rondem skrzyżowanie nie jest jeszcze w sensie formalnym - aby było, musi zakończyć się cała procedura wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu w tym rejonie, czyli i ronda przy Wiśle, i ronda na Zielonym Jarze, i korekt na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z Armii Krajowej i Jana Pawła II (dodatkowe pasy, nowa sygnalizacja, korekty itp.). - Trwają prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego przy Panoramie  - wyjaśnia Konrad Kozłowski. - Na razie na tym skrzyżowaniu nadal jeszcze obowiązuje czasowa organizacja ruchu.  Plan jest taki, aby dziś w nocy wprowadzić  nową stałą organizację ruchu na Podolszycach, łącznie z uruchomieniem nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z alejami, a także nawrotek itd. 

Drogowcy apelują, by kierowcy zawracali baczną uwagę na oznakowanie, bo sytuacja zmienia się z godziny na godzinę i może być tak, że rano jechaliśmy jeszcze po skrzyżowaniu, a wieczorem już po rondzie.

  Jak dowiedzieliśmy się od Marty Lewandowskiej z płockiej komendy, ronda już objęte są nadzorem przez płocką drogówkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE