Reklama

Rocznica objawienia w centrum Płocka

Opublikowano:
Autor:

Rocznica objawienia w centrum Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Historia znanego na całym świecie obrazu zaczęła się w Płocku. 82 lata temu w skromnej celi św. siostrze Faustynie Kowalskiej objawił się Jezus Chrystus.

Historia znanego na całym świecie obrazu zaczęła się w Płocku. 82 lata temu w skromnej celi św. siostrze Faustynie Kowalskiej objawił się Jezus Chrystus.

Obchody 82. rocznicy objawień siostry Faustyny połączone zostaną w tym roku z jubileuszem 150-lecia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce oraz z mszą dziękczynną za pontyfikat papieża Benedykta XVI. Rocznicowe uroczystości odbywać się będą w piątek 22 lutego i w niedzielę 24 lutego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w Katedrze Płockiej.

Program uroczystości jest bardzo bogaty zarówno w sferze religijnej jak i kulturalnej. W piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawione zostaną cztery msze święte – o 6.30, 10.00, 12.00 i 15.30. Po tej Eucharystii możliwa będzie cicha adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nieco wcześniej – o 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Zakończenie adoracji połączone z uroczystym błogosławieństwem jest planowane na 21.00.

Również w Bazylice Katedralnej o 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. O 16.50 rozpocznie się multimedialna prezentacja „Wczoraj i dziś Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia” związana ze 150-leciem działalności zakonu na ziemiach polskich. O 17.20 chór katedralny Pueri et Puellae Cantores Plocenses prowadzony przez Annę i Wiktora Bramskich wystąpi wspólnie ze śpiewaczką Iwoną Nasiłowską, kwartetem smyczkowym i trąbką oraz aktorami Ewą Ziętek i Tadeuszem Chudeckim w „Uwielbieniu Bożego Miłosierdzia”.

O 18.00 rozpocznie się w Bazylice Katedralnej uroczysta msza święta celebrowana przez biskupa Piotra Liberę będąca diecezjalnym dziękczynieniem za dar pontyfikatu ojca świętego Benedykta XVI.

W niedzielę 24 lutego o 15.00 w Katedrze odbędzie się koncert „Wiara i Miłosierdzie”, w którym wystąpi Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Piotra Pałki, Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego, Positive Vibrations, chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Vox Singers”, chór Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, Chór Warsztatów Liturgicznych oraz formacja Bosco Band.

22 lutego 1931 roku skromna siostra zakonna Faustyna Kowalska ujrzała Pana Jezusa ubranego w białą szatę. W swym „Dzienniczku” napisała: „Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie: jeden czerwony, a drugi blady (…). Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie!” Siostra Faustyna została kanonizowana przez papieża Jana Pawła II w 2000 r.

O budowie sanktuarium czytaj też:  Sanktuarium. Zobacz, jak będzie wyglądało

Fotografie, cela i narzędzia pokutne


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE