Reklama

Rewolucję czas zacząć. Idą utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Rewolucję czas zacząć. Idą utrudnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W nadchodzącym tygodniu rozpoczynają się właściwe prace związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach i Jachowicza. Niestety, nie da się uniknąć sporych utrudnień.

W nadchodzącym tygodniu rozpoczynają się właściwe prace związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach i Jachowicza. Niestety, nie da się uniknąć sporych utrudnień.

W najbliższych dniach drogowcy rozpoczynają przebudowywanie płockich ulic i dlatego trzeba się liczyć ze sporymi utrudnieniami na Podolszycach, Zielonym Jarze oraz na czterech skrzyżowaniach w ciągu Jachowicza. Jak zapowiada Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, roboty związane z przebudową skrzyżowania przy Mazovii, ronda na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Czwartaków przy Auchan oraz drugiej jezdni Jana Pawła II zaczną się we wtorek 7 maja, a potrwają aż do końca września (poniżej zobacz szczegółowy harmonogram prac).

Dwa dni później, w czwartek 9 maja, rusza przebudowa czterech skrzyżowań w ciągu Jachowicza, która potrwa do września . Jako pierwsze zmodernizowane zostanie skrzyżowanie Jachowicza z 11 Listopada, jako drugie Jachowicza z 1 Maja, trzecie - Jachowicza z Obrońców Westerplatte, a na końcu Jachowicza z Kobylińskiego i z Bielską. - Aby zminimalizować niedogodności i skrócić okres utrudnień w ruchu prace będą prowadzone „pod ruchem” w systemie dwuzmianowym, w weekendy, oddzielnie na każdym z czterech skrzyżowań - zapowiada Konrad Kozłowski. - W trakcie prac nie jest planowane zamykanie skrzyżowań, jednak okresowo będą konieczne kilkudniowe całkowite wyłączenia dla ruchu poszczególnych skrzyżowań na czas prac związanych z asfaltowaniem. W tym czasie będą obowiązywały objazdy.

Przebudowa pierwszego z czterech skrzyżowań, czyli Jachowicza z 11 listopada ma potrwać od czwartku 9 maja do 30 czerwca. Modernizacja przewiduje m.in. poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu w Jachowicza wraz z budową jezdni do zawracania na wlocie wschodnim, w celu wydzielenia pasów dla skręcających w lewo oraz zawracających przesuniecie przejścia dla pieszych na wlocie zachodnim w stronę środka skrzyżowania itd.

Przebudowa na Podolszycach - co, jak i kiedy?

Za biurem prasowym Ratusza podajemy harmonogram prac na Podolszycach i Zielonym Jarze.

Etap I
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

We wtorek 7 maja nastąpi rozpoczęcie robót związanych z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II - Armii Krajowej - Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jedni al. Jana Pawła II.

W tym rejonie ze względu na duży zakres prac związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Od 13 maja będą prowadzone prace związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama)

W rejonie ronda przy ul. Armii Krajowej – Sikorskiego na czas asfaltowania (od 3-5 dni) konieczne będzie zamknięcie ul. Sikorskiego na odcinku ok. 80 m od nowego ronda, ul. Batalionu Parasol na odcinku ok. 20 m i ul. Armii Krajowej ok. 50 m na północ do ul. Wyszogrodzkiej łącznie z częściowym zajęciem pasa drogowego ul. Wyszogrodzkiej oraz tarczy ronda wokół wyspy centralnej. Roboty drogowe w tym rejonie powinny się zakończyć ok. 18 maja.

Etap II
Po zakończeniu prac na Zielonym Jarze rozpoczną się roboty w rejonie ronda Jana Pawła II – Czwartaków (przy galerii Wisła) na Podolszycach Południe

Na czas asfaltowania (3-5 dni) rondo będzie całkowicie zamknięte dla ruchu. Dodatkowo w tym rejonie zostaną zamknięte odcinki wjazdowe w ul. Zubrzyckiego ok. 30 m, ul. Czwartaków i Jana Pawła II od ronda do ul. Wyszogrodzkiej łącznie z częściowym zajęciem pasa drogowego ul. Wyszogrodzkiej. Roboty w tym rejonie powinny się zakończyć ok. 29 maja.

Etap III
Kolejny etap przebudowy to rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II (przy galerii Wisła)

Na przełomie maja i czerwca 2013 są zaplanowane roboty związane z asfaltowaniem w rejonie tarczy skrzyżowania na ul. Wyszogrodzkiej przy Galerii Wisła. Ulica Wyszogrodzka w trakcie prac będzie przejezdna przez cały czas. Wystąpią tylko zwężenia na czas robót asfaltowych. Plan prac przewiduje zakończenie robót w tym rejonie do połowy czerwca.

Etap IV
Remont nawierzchni al. Jana Pawła II

W drugiej połowie czerwca rozpocznie się gruntowny remont nawierzchni jezdni al. Jana Pawła II na całej długości. Prace zaplanowano w kierunku od nowego ronda przy ul. Czwartaków (Galeria Wisła) w kierunku nowego ronda przy ul. Czwartaków (Auchan). Roboty będą prowadzone sukcesywnie odcinkami, które będą na czas robót asfaltowych całkowicie wyłączane dla ruchu. Zakończenie prac związanych z wymianą nawierzchni al. Jana Pawła II powinno nastąpić do połowy lipca.

Etap V
Remont nawierzchni ul. Wyszogrodzkiej

Na przełomie czerwca i lipca jest zaplanowany remont ul. Wyszogrodzkiej w pobliżu skrzyżowania przy galerii Mazovia.

Etap VI
Remont nawierzchni jezdni ul. Czwartaków

Remont nawierzchni jezdni na całej długości ul. Czwartaków jest zaplanowany po 15 lipca. Roboty będą prowadzone sukcesywnie odcinkami, które będą na czas robót asfaltowych całkowicie wyłączane dla ruchu. Zakończenie prac jest zaplanowane do końca sierpnia.

Przebudowa Jachowicza - co, jak i kiedy? 

Za biurem prasowym podajemy również ramowy plan prac przebudowy skrzyżowań w al.  Jachowicza:

- 9 maja – wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w al. Jachowicza

- 14 maja – 30 czerwca – przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – 11 listopada. Przebudowa przewiduje:
- lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu al. Jachowicza wraz z budową jezdni do zawracania na wlocie wschodnim, w celu wydzielenia pasów dla skręcających w lewo oraz zawracających,
- przesuniecie przejścia dla pieszych na wlocie zachodnim w stronę środka skrzyżowania,
- korektę krawężnika na łuku w celu uzyskania prawidłowego prowadzenia trzech pasów ruchu w kierunku wschodnim.

10 czerwca – 7 lipca – przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – 1 Maja. Przebudowa przewiduje prawostronne poszerzenie zachodniego wlotu al. Jachowicza w celu wydzielenia pasa ruchu dla skręcających w prawo.

1 lipca – 20 sierpnia – przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – Obrońców Westerplatte. Przebudowa przewiduje:
- lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu al. Jachowicza, w celu wydzielenia pasów dla pojazdów skręcających w lewo,
- poszerzenie północnego wlotu ul. Obrońców Westerplatte w celu wydzielenia pasa ruchu dla skręcających w lewo,
- wybudowanie dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów zawracających przed skrzyżowaniem z ul. Obrońców Westerplatte.

5 sierpnia – 25 września – przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – al. Kobylińskiego – Bielskiej. Przebudowa przewiduje:
- wybudowanie dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów zawracających przed skrzyżowaniem z ul. Bielska,
- lewostronne poszerzenie zachodniego wlotu al. Kobylińskiego i wschodniego wlotu al. Jachowicza, w celu wydzielenia pasów dla pojazdów skręcających w lewo,
- korektę geometrii obu wlotów ul. Bielskiej łącznie z korekta wysp, w celu uzyskania dodatkowego pasa ruchu dla skrętu w lewo na wlocie północnym oraz wydzielenie pasa ruchu dla skrętu w prawo na wlocie południowym,
- korektę krawężnika na skosie wyjazdowym zatoki autobusowej na ul. Bielskiej.

26 września – 30 września – prace porządkowe i wprowadzenie stałej organizacji ruchu w al. Jachowicza

W obrębię przebudowywanych skrzyżowań zostaną użyte specjalne siatki wzmacniające oraz beton asfaltowy, aby wzmocnić nawierzchnię jezdni. Wykonawca udzieli 5 lat gwarancji i rękojmi na wykonane roboty.

Inwestycję realizuje Miejski Zarząd Dróg, wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A. z Gostynina.

Czytaj też: Rewolucja drogowa przy Auchan i Mazovii

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE