Reklama

Resztki jedzenia na trawniku. Mieszkańcy boją się o swoje psy

Opublikowano:
Autor:

Resztki jedzenia na trawniku. Mieszkańcy boją się o swoje psy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości OTOZ Animals opublikował zdjęcie resztek jedzenia, które rozrzucane są w miejscu, w którym często spacerują psy ze swoimi właścicielami. Ktoś dokarmia zwierzęta czy próbuje im zaszkodzić?

OTOZ Animals opublikował zdjęcie resztek jedzenia, które rozrzucane są w miejscu, w którym często spacerują psy ze swoimi właścicielami. Ktoś dokarmia zwierzęta czy próbuje im zaszkodzić?

- Zwierzoluby uważajcie! - apelują pracownicy OTOZ Animals Płock. - Dostaliśmy dziś informację, że czasami ktoś rozrzuca na ul. Miodowej, w szczególności w miejscach, gdzie psy zaznaczają teren, takie mięsne pakunki. Czy rozrzucający nie ma złych intencji, nie wiadomo, dlatego uczulamy o bycie ostrożnym.

Działacze OTOZ Animals próbowali zgłosić sprawę do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, uzyskali jednak informację, że takie incydenty należy zgłaszać do Urzędu Miasta, by odpowiednia firma, dbająca o czystość w mieście uprzątnęła wskazany teren. W Urzędzie Miasta uzyskali natomiast odpowiedź, że o takich incydentach należy informować Straż Miejską.

- Sprawa nie została zgłoszona, sprawdzimy jednak tę informację - powiedziała Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku. - Jeśli sytuacja się potwierdzi zobowiążemy administratora danego terenu do uprzątnięcia go. 

Pracownicy OTOZ Animals Płock informują również, że do podobnych incydentów doszło da ul. Pszczelej.

- Jeśli podejrzewamy, że ktoś rozrzuca pożywienie, które może zaszkodzić zwierzętom, należy to zgłosić na policję - informuje Jolanta Głowacka. - Straż Miejska może zająć się problemem, ale pod kątem zaśmiecania terenu, możliwość popełnienia przestępstwa należy zgłosić odpowiednim organom. 

Nie wiadomo, jaka była intencja osoby, która rozrzuciła jedzenie. Niemniej jednak OTOZ Animals zaleca ostrożność podczas spacerów z pupilami. Natomiast resztki żywności lepiej umieścić w specjalnie przygotowanych w tym celu pojemnikach niż wyrzucać na trawnik z myślą, że skusi się na nie jakieś potrzebujące zwierzę. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE