Reklama

Remonty za ponad 7 mln. Kiedy koniec?

Opublikowano:
Autor:

Remonty za ponad 7 mln. Kiedy koniec? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca remont Szpitalnej, na finiszu są już także prace przy Kutnowskiej na osiedlu Góry. Praca wre również przy Zglenickiego. W sumie na remont tych trzech ulic wylotowych trzeba wydać ponad 7,3 mln zł.

Dobiega końca remont Szpitalnej, na finiszu są już także prace przy Kutnowskiej na osiedlu Góry. Praca wre również przy Zglenickiego. W sumie na remont tych trzech ulic wylotowych trzeba wydać ponad 7,3 mln zł.

- Remont Szpitalnej i Kutnowskiej jest już na finiszu - poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Na Kutnowskiej do wykonania zostało już tylko oznakowanie pionowe i poziome, które będzie wykonane w technologii znakowania grubowarstwowego, a także dokończenie budowy ścieżki rowerowej i chodnika dla pieszych wzdłuż ulicy.

Dobiega końca także remont ulicy Szpitalnej obok szpitala na Winiarach. Prace obejmują odcinek około 1,5 km drogi nr 562 w kierunku Dobrzynia nad Wisłą. - Drogowcy wzmocnili drogę i wymienili już wszystkie warstwy nawierzchni jezdni - informuje Konrad Kozłowski. - Pozostało do wykonania oznakowanie poziome i pionowe. W ramach drugiego zadania realizowanego na ul. Szpitalnej trwają prace związane z budową chodnika. Docelowo w 2014 r. wzdłuż ul. Szpitalnej powstanie nie tylko chodnik, ale także droga rowerowa. Ten zakres robót realizuje  Muniserwis.

Kutnowską i Szpitalną remontuje na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg firma Darbud Dariusz Jarzyński z Białej koło Płocka. Zainkasuje ponad 3,6 mln zł, z czego nieco ponad połowa (1,8 mln zł) to środki rezerwy subwencji ogólnej.

Prace idą sprawnie również przy dotąd dziurawej i pełnej wertepów ulicy Zglenickiego, prawdziwego utrapienia kierowców jadących do Orlenu. - Prace rozpoczęły się 7 listopada, od tego czasu sfrezowano starą nawierzchnię jezdni i wykonano warstwę podbudowy - relacjonuje postęp prac Konrad Kozłowski.

Jak zapowiada, do końca tygodnia remontujące ponad 2-kilometrowy odcinek ulicy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia” ma uporać się z pracami związanymi z ułożeniem warstwy wiążącej jezdni i wykonaniem zjazdów. Potem zostanie wykonana warstwa ścieralna asfaltu, a także zostaną utwardzone pobocza i odmulone rowy.

Koszt remontu Zglenickiego to ponad 3,7 mln zł. W sumie wyremontowanie tych trzech ulic będzie kosztowało ponad 7,3 mln zł.

Jak już pisaliśmy, Kutnowska i Szpitalna mają być jak nowe do końca listopada, a Zglenickiego - do połowy grudnia.

Na zdjęciach: Kutnowska, Szpitalna, Zglenickiego, fot. UMPUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE