Reklama

Reklama

Remontujesz kamienicę? Mogą dopłacić

Opublikowano: ndz, 6 sty 2013 13:19
Autor:

Remontujesz kamienicę? Mogą dopłacić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca stycznia można składać wnioski o udzielenie dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach w Płocku.

Reklama

Do końca stycznia można składać wnioski o udzielenie dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach w Płocku.

O dotacje mogą ubiegać się właściciele i posiadacze obiektów wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na obszarze Płocka, dostępnych publicznie, posiadających istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub kulturowe. Dotacje mogą być udzielane na prace lub roboty budowlane, które zostaną przeprowadzone w roku 2013.

Wysokość dotacji może wynieść do 50 proc. nakładów. Ale uwaga! Jeżeli zabytek posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną lub naukową albo wymaga przeprowadzenia złożonych pod względem technologicznym prac konserwatorskich, pomoc może wzrosnąć do 80 proc. Pieniądze wypłacane są dopiero po wykonaniu prac.

W latach 2006-2012 dzięki dotacjom z budżetu Płocka wykonane zostały prace przy 69 zabytkach. Całkowita wartość robót to ponad 10,2 mln zł, w tym dotacje - 4,7 mln zł. Informacje: Referat Rewitalizacji Miasta - tel. 24 367-14-53, [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.