Reklama

Remont tuż tuż. Katedra szuka wykonawcy

Opublikowano:
Autor:

Remont tuż tuż. Katedra szuka wykonawcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 25 kwietnia można składać oferty na remont zabytkowej wieży północnej najstarszej płockiej świątyni.

Do 25 kwietnia można składać oferty na remont zabytkowej wieży północnej najstarszej płockiej świątyni.

Jak już pisaliśmy, ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego zdecydowało się pozytywnie rozpatrzyć odwołanie płockiej katedry i przyznało jej 400 tys. zł dofinansowania na remont wieży północnej, tej pod którą znajduje się kaplica ze szczątkami polskich władców. To właśnie wieże i dach najstarszej płockiej świątyni są najbardziej zniszczone i najpilniej potrzebuję remontu.

Teraz katedra czeka na oferty od wykonawców. Zamówienie obejmuje remont dachu wieży i elewacji. Trzeba będzie m.in. rozebrać stare pokrycie dachu z blachy miedzianej, oczyścić więźbę dachową, zaimpregnować konstrukcję dachu i deski przed grzybem, położyć nowy dach, zamontować siatki  przeciwko ptakom i owadom, zamontować nową stolarkę okienną i drzwiową. Jeśli chodzi o ściany zewnętrzne, wykonawca będzie musiał ręcznie, za pomocą szczotek, oczyścić elewację, razem ze spoinami, zabezpieczyć ściany przed grzybami, glonami i szkodliwym działaniem soli, a przede wszystkim wymienić kruszące się cegły i suchą jak wiór zaprawę. Ponadto na wieży musi zostać wykonana instalacja odgromowa.

Na remont północnej wieży wykonawca będzie miał czas do końca października.

Inaczej niż w przypadku miejskich przetargów procedura wyboru najkorzystniejszej oferty nie podlega przepisom ustawy Prawo zamówień publicznych, ale zgodnie z ustawą o finansach publicznych. Oczywiście, im mniej zażyczą sobie oferenci, tym lepiej.

Na oferty parafia katedralna czeka do 25 kwietnia.

Zakamarki katedry, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Nieznane zakamarki katedry zobacz w naszej

Czytaj też:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE