Reklama

Remont Łukasiewicza doskwiera nie tylko kierowcom

Opublikowano:
Autor:

Remont Łukasiewicza doskwiera nie tylko kierowcom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwróciła się do nas Czytelniczka z prośbą o interwencję. Okazuje się, że remont ul. Łukasiewicza daje się we znaki nie tylko kierowcom. Z niedogodnościami muszą mierzyć się także mieszkańcy starej ul. Maszewskiej.

Zwróciła się do nas Czytelniczka z prośbą o interwencję. Okazuje się, że remont ul. Łukasiewicza daje się we znaki nie tylko kierowcom. Z niedogodnościami muszą mierzyć się także mieszkańcy starej ul. Maszewskiej. 

Przed nami kolejny etap remontu ul. Łukasiewicza. Kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić do utrudnień, a pracownicy Orlenu do wybierania tras alternatywnych. Część jeździ ulicą Zglenickiego, sporo samochodów przejeżdża także ul. Maszewską. Jest ona utwardzona kamieniem (tzw. "kocie łby") i jak informuje zespół współpracy z mediami Urzędu Miasta Płocka, jest ona na bieżąco naprawiana w ramach bieżącego utrzymania dróg przez Miejski Zarząd Dróg. 

- MZD w dniu 16 marca 2018 roku w celu ograniczenia degradacji ulicy Maszewskiej oznakował ją znakami ograniczającymi prędkość na tej ulicy wraz z informacją o jej obecnym stanie - mówi Konrad Kozłowski, z zespołu współpracy z mediami w płockim Ratuszu. - Dodatkowo w dniu 23 marca 2018 roku wykonał miejscową naprawę nawierzchni w miejscach stwarzających największe zagrożenie w ruchu kołowym.

To jednak nie rozwiązuje do końca problemu, który narasta z każdym dniem, zwłaszcza w godzinach porannych dojazdów i popołudniowych powrotów z pracy.

- Została zamknięta ulica Łukasiewicza, wszystkie auta po pracy z Orlenu przejeżdżają przez starą ulicę Maszewską, która nie była modernizowana od kiedy prawdopodobnie Płock zaczął istnieć albo jeszcze wcześniej - pisze Czytelniczka. - Na ulicy nie ma kanalizacji, pod kamieniem jest pusto, ziemia się zapada, jadąc autem czuć, że droga dosłownie się rusza, nie da się wyjechać z posesji, jest ograniczenie do 20 km/h, auta właścicieli pracujących na Orlenie jeżdżą do 80 km/h po ulicy, która jest w stanie opłakanym.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta są plany, by jeszcze w tym roku ulica została wyremontowana.

- Gmina Miasto Płock ubiega się o dofinansowanie rozbudowy ul. Maszewskiej - mówi Konrad Kozłowski. - Informuję także, że w związku z podjętą uchwałą Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, który realizowany będzie w 2018 roku w ramach Pakietu dla średnich miast, Gmina Miasto Płock ubiega się o dofinansowanie rozbudowy ul. Maszewskiej. 

W planach jest rozbudowa ulicy na odcinku od ronda na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej z Traktową do skrzyżowania z ul. Długą. Takie są perspektywy. Zanim jednak rozpoczną się jakiekolwiek prace, może warto od czasu do czasu wybrać odrobinę dłuższą trasę?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE