Reklama

Relikwie św. ks. Bosko jutro nawiedzą Płock

Opublikowano:
Autor:

Relikwie św. ks. Bosko jutro nawiedzą Płock - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Relikwie świętego założyciela salezjanów będą w Polsce do połowy sierpnia, w tym czasie relikwiarz nawiedzi ponad 50 miejscowości w całym kraju. Jutro przyjedzie do Płocka.

Relikwie świętego założyciela salezjanów będą w Polsce do połowy sierpnia, relikwiarz nawiedzi ponad 50 miejscowości w całym kraju. Jutro przyjedzie do Płocka.

Peregrynacja relikwii św. Jana Bosko po Polsce, czyli uroczyste przewożenie relikwiarza rozpoczęła się 27 maja i potrwa do 17 sierpnia. Jak informują salezjanie, jest ona etapem trwającej od 2009 r. ogólnoświatowej peregrynacji relikwii świętego założyciela zgromadzenia salezjańskiego - do 2015 roku, w którym przypada 200-rocznica urodzin patrona dzieci i młodzieży, relikwie ks. Bosko odwiedzą ok. 130 krajów na pięciu kontynentach.

Ogromnych rozmiarów relikwiarz nawiedza te miejscowości w Polsce, w których działają salezjanie. Wśród nich nie zabraknie oczywiście płockiej Stanisławówki. Szklany relikwiarz przypominający sarkofag przyjedzie do Płocka jutro, we wtorek, a już następnego dnia rano wyruszy do Czerwińska.

Jak dowiedzieliśmy się od ks. Sławomira Piotrowskiego, kustosza relikwii, mimo że figura św. Jana Bosko jest niezwykle sugestywna, jest ona naturalnej wielkości figurą woskową wiernie odwzorowującą postać świętego w chwili śmieci (główne relikwie znajdują się w Turynie). Wewnątrz tego nietypowego relikwiarza, w miejscu serca, znajduje się szkatuła z relikwią prawej ręki św. ks. Bosko.

Powitanie relikwii odbędzie się o 13.45 na placu przed Stanisławówką, już kwadrans później, o 14.00 zaplanowano uroczystą mszę pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotr Libery, a następnie oddanie hołdu świętemu. W kolejnych godzinach aż do północy, gdy zostanie odprawiona nocna msza św., zaplanowano m.in. różaniec z rozważaniami ks. Bosko, spektakl, nabożeństwa i czuwania modlitewne. Stanisławówka będzie otwarta całą noc. Pożegnanie relikwii zaplanowano podczas mszy w środę o 8.30.

Szczegółowy program zobacz w naszym Kalendarzu Imprez

Relikwie św. Jana Bosko w Ostródzie, fot. ks. Sławomir Piotrowski, salezjanie.plUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE