Reklama

Reklama

Rekrutacja do płockich przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Rekrutacja do płockich przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do miejskich przedszkoli w Płocku na rok szkolny 2022/23. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci z wszystkich roczników.

Reklama

Rekrutacja rozpoczęła się w marcu, a rodzice na składanie wniosków mieli czas do 25 marca. 11 kwietnia udostępniono listę zakwalifikowanych. W teogorocznym naborze mogły brać udział dzieci urodzone w latach 2016-2019.

W 25 miejskich placówkach przygotowano 1010 miejsc. W rekrutacji wzięło udział 905 dzieci, zakwalifikowało się 821. Niezakwalifikowanych pozotało 84 dzieci, w tym:

 • 46 trzylatków,
 • 20 czterolatków,
 • 10 pięciolatków, 
 • 8 sześciolatków.

Dlaczego dzieci nie zakwalifikowały się do przedszkoli, choć są wolne miejsca? W ratuszu wskazują trzy główne przyczyny:

 • zbyt mała liczba punktów, 
 • aplikowanie do obleganej  placówki,
 • wskazanie we wniosku tylko jednego przedszkola, mimo, że była możliwość wyboru wielu placówek.

Kryteria punktacji można znaleźć tutaj. 253 punkty uzyskuje dziecko, które

 • wychowuje się w wielodzietnej rodzinie (rodzice + przynajmniej troje dzieci),
 • jest samotnie wychowywane, 
 • jest niepełnosprawne lub ma niepełnosprawnego przynajmniej jednego rodzica lub rodzeństwo,
 • jest objęte pieczą zastępczą.

To kryteria ustawowe. Są jeszcze kryteria lokalne. 128 punktów otrzymuje dzieco, którego rodzice pracują lub studiują w trybie dziennym. Na 64 punkty wyceniono ubieganie się o przyjęcie do przedszkola położonego najbliżej miejsca zamieszkania rodziców/opiekunów prawnych, a 32 punkty przyznawano za poddanie obowiązkowym szczepienionm lub posiadanie decyzji o zwolnieniu z obowiązku.

16 punktów przyznaje się, jeśli do przedszkola uczęszcza rodzeństwo kandydata, 8 punktów jeśli rodzeństwo stara się o przyjęcie do tego samego przedszkola, a 4 punkty jeśli kandydat wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny.

Rodzice, których dzieci zostały zakwalifikowane do przedszkola, do 20 kwietnia do godz. 15:00 muszą dostarczyć do placówki kartę potwierdzenia woli zapisania dziecka. 

- Listy przyjętych i nieprzyjętych wraz z informacją o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola oraz liczbie wolnych miejsc, którymi przedszkole jeszcze dysponuje, zostaną ogłoszone 27 kwietnia 2022 roku o godz. 12:00 - czytamy na stronie.

Rekrutacja uzupełniająca 

Wciąż pozostało 189 wolnych miejsc dla dzieci wszystkich roczników. Najwięcej, aż 95, czeka na trzylatków. Dla czterolatków pozostało 38 wolnych miejsc, dla pięciolatków – 16, a dla sześciolatków – 40.

- Po tym terminie [20 kwietnia - red.] dzieciom niezakwalifikowanym do żadnej placówki,  miejsce w przedszkolu wskaże prezydent, kierując do rodziców pismo - informuje Referat Informacji Miejskiej urzędu miasta.

30 maja o godz. 9:00 ruszy rekrutacja uzupełniająca. Mogą w niej wziąć udział także młodsze dzieci - urodzone między 1.01.2020 r. a 29.02.2020 r., a także dzieci niemieszkające w Płocku. Termin składania wniosków mija 3 czerwca o 15:00. Dokumenty trzeba dostarczyć do dyrektorów placówek, w których są jeszcze wolne miejsca. 

Kryteria rekrutacji uzupełniającej można znaleźć tutaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy