Reklama

Rekord zakażeń. Ale Płock, Gostynin i Sierpc na zielono

Opublikowano:
Autor:

Rekord zakażeń. Ale Płock, Gostynin i Sierpc na zielono - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 843 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Od 8 sierpnia obowiązują kolejne obostrzenia dla tzw. żółtych i czerwonych stref, czyli powiatów.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 843 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Od 8 sierpnia obowiązują kolejne obostrzenia dla tzw. żółtych i czerwonych stref, czyli powiatów.

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych wzrosła do 51.167 osób, zmarło 1.800. Mieszkańcy 10 stref żółtych i 9 czerwonych od soboty muszą się liczyć z szeregiem ograniczeń - restrykcje są większe na terenie powiatów oznaczonych na czerwono. Powiaty płocki, sierpecki i gostyniński obecnie są w strefie zielonej, gdzie sytuacja jest korzystniejsza niż w pozostałych.

Nie oznacza to jednak, że w regionie płockim nie należy zachowywać szczególnej ostrożności, choćby nosić maseczki. Od pojawienia się koronawirusa w Płocku i powiecie zachorowały 94 osoby, w powiecie sierpeckim - 58, a w gostynińskim - 125.

W strefie czerwonej (powiaty: pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski w województwie śląskim, ostrzeszowski w województwie wielkopolskim, nowosądecki i Nowy Sącz w województwie małopolskim oraz wieluński w województwie łódzkim) obostrzenia są znaczne. W większości zostały zakazane zgromadzenia, nie ma targów, kongresów, wystaw czy konferencji. Kibice nie wejdą na trybuny podczas meczu, kina są nieczynne, podobnie siłownie, kluby fitness, ośrodki rehabilitacyjne (bez leczenia stacjonarnego).

W imprezach rodzinnych może brać udział maksymalnie 50 osób, w uroczystości religijnych limit wynosi 50 proc. tzw. obłożenia obiektu, w przypadku komunikacji miejskiej - 50 proc. miejsc siedzących. W lokalach gastronomicznych limit gości to 1 osoba na 4 mkw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE