Reklama

Rekomendacje odnośnie pielęgnacji sufitów napinanych: temperatura, ochrona, czyszczenie

Opublikowano:
Autor:

Rekomendacje odnośnie pielęgnacji sufitów napinanych: temperatura, ochrona, czyszczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Montaż sufitu napinanego to doskonały wybór dla osób poszukujących pięknego i trwałego pokrycia sufitowego. Aby taka konstrukcja służyła jak najdłużej, profesjonaliści powinni być zaangażowani w jej instalację, a przez cały okres eksploatacji należy przestrzegać dość prostych, ale ważnych wymagań. Zamawiając sufity napinane Warszawa w firmie OTOmistrz otrzymasz nie tylko oryginalne sufity napinane o żywotności od 10 do 20 lat, ale także porady dotyczące ich pielęgnacji.

Montaż sufitu napinanego to doskonały wybór dla osób poszukujących pięknego i trwałego pokrycia sufitowego. Aby taka konstrukcja służyła jak najdłużej, profesjonaliści powinni być zaangażowani w jej instalację, a przez cały okres eksploatacji należy przestrzegać dość prostych, ale ważnych wymagań. Zamawiając sufity napinane Warszawa w firmie OTOmistrz otrzymasz nie tylko oryginalne sufity napinane o żywotności od 10 do 20 lat, ale także porady dotyczące ich pielęgnacji.

Wymagania odnośnie eksploatacji sufitów napinanych 

Montaż sufitów napinanych najlepiej zlecać specjalistom: nie tylko posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę, pozwalające pracować z różnymi typami materiałów, ale także doskonale dopasowują sufity napinane do cech pomieszczenia i życzeń klientów, zrealizują aranżację sufitu. 

Nie warto także dokonywać własnoręcznych napraw sufitów napinanych: może to doprowadzić do całkowitego zniszczenia konstrukcji. Specjaliści zatrudnieni w OTOmistrz szybko usuwają wady sufitów napinanych o dowolnym poziomie złożoności, przedłużając ich żywotność i przywracając im piękny, elegancki wygląd. Warto także pamiętać, że ostre przedmioty są niebezpieczne dla napiętej powłoki sufitu, ponieważ mogą uszkodzić integralność jej powierzchni, a bielenie lub malowanie płótna jest surowo zabronione. W przypadku powstania dziury należy ją uszczelnić taśmą maskującą i wezwać fachowca, aby uniknąć zwiększenia szczeliny.

Po montażu sufitów napinanych nie musisz podejmować szczególnych działań w celu ich pielęgnacji: wystarczy, że w pomieszczeniu utrzymywana będzie temperatura powyżej 18?,  a na powierzchnię sufitów nie będzie wywierany żaden wpływ mechaniczny.

Jak przedłużyć żywotność sufitów napinanych: pielęgnacja i czyszczenie

Realizacja prostych zaleceń dotyczących pielęgnacji sufitów napinanych pozwoli znacznie przedłużyć ich żywotność. Najlepszym sposobem czyszczenia sufitów PCV jest użycie miękkich szmatek lub ściereczek oraz łagodnych środków czyszczących. Na przykład do czyszczenia sufitów napinanych można użyć środka z alkoholem do czyszczenia okien. W celu usunięcia wszelkich zabrudzeń można również rozcieńczyć mydło w ciepłej wodzie, a następnie wytrzeć sufit do sucha miękką, suchą szmatką. Do czyszczenia sprawdzi się również słaby roztwór amoniaku (w stosunku 1 część alkoholu na 10 części wody). Tekstylne sufity napinane Płock wymagają ostrożniejszego traktowania. Dbanie o nie może wyglądać tak, że są jedynie wycierane do czysta suchą gąbką melaminową i od czasu do czasu odkurzane.

 

Po zainstalowaniu sufitów napinanych należy także:

  • Systematycznie usuwać z nich kurz za pomocą miękkiej ściereczki;
  • Nie dotykać ich powierzchni palcami;
  • Systematycznie wietrzyć pomieszczenie, nie dopuszczając do gwałtownej zmiany temperatur.
Sufit napinany Radom jest wytrzymałym i jakościowym rodzajem powłoki, jednak nie jest odporne na oddziaływanie niskich temperatur.

Po ukończeniu aranżacji sufitów w firmie OTOmistrz udzielamy klientom szczegółowych zaleceń dotyczących pielęgnacji zainstalowanych sufitów napinanych. Przestrzeganie tych zaleceń pozwoli zapewnić używalność powłoki przez 10, a nawet 15-20 lat! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE