Reklama

Reggaeland ma być otwarty dla wszystkich

Opublikowano:
Autor:

Reggaeland ma być otwarty dla wszystkich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, miniprzedszkole dla dzieci, mobilna aplikacja na smartfony oraz czwórka artystów, niemal zamykająca listę wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznym festiwalu. O tym wszystkim można było usłyszeć podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Warszawie.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, miniprzedszkole dla dzieci, mobilna aplikacja na smartfony oraz czwórka artystów, niemal zamykająca listę wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznym festiwalu. O tym wszystkim można było usłyszeć podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Warszawie.

Prezydent Andrzej Nowakowski stwierdził, że Reggaeland stał się wielkim wydarzeniem nie tylko artystycznym, ale również społecznym. Zauważył przy tym, że w tym roku powinien on być bardziej dostępny niż do tej pory. – Cieszę się, że udaje nam się nie tylko organizować festiwal o tak wielkiej randze, ale również systematycznie podnosić jego poziom. Zarówno organizacyjny, jak i artystyczny – mówił Andrzej Nowakowski. – Chcemy, aby dzięki współpracy z Komunikacją Miejską Reggaeland otworzył się na osoby niepełnosprawne oraz na całe rodziny.

Skoro festiwal ma mieć charakter prorodzinny, jego organizatorzy przygotowują festiwalowe miniprzedszkole. Strefa dziecięca w piątek i sobotę funkcjonować będzie od 16 do 20. Pracować w niej będą profesjonalni opiekunowie i animatorzy, którzy przygotują dla najmłodszych rozmaite gry, zabawy i konkursy. Większość z nich związanych będzie tematycznie z Reggaelandem.

Wicedyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przyznał, że prace nad przygotowaniem tegorocznego Reggaelandu zaczęły się praktycznie tuż po zamknięciu edycji 2012. Podkreślił, że płocki festiwal muzyki reggae jest największą tego typu imprezą organizowaną przez jednostkę miejską.

– Wszystkie udogodnienia, które wprowadzamy w tym roku, to nasz odzew na głosy ludzi, którzy na Reggaeland przyjeżdżają już od kilku lat. Niektórzy nawet od jego pierwszej edycji – mówił Radosław Malinowski. – To właśnie oni zwracają się do nas z uwagami dotyczącymi organizacji, tego co należałoby poprawić, ulepszyć. Odnosząc się do ich próśb, staramy się na nie reagować i wprowadzać zmiany, dzięki którym nasza impreza staje się coraz bardziej profesjonalna.


Poza miasteczkiem dziecięcym i reggaebusem jednym z usprawnień przygotowanych w oparciu o sugestie uczestników imprezy jest specjalna aplikacja mobilna. Można na niej znaleźć program Reggaelandu, opisy wykonawców, newsy, mapę festiwalu oraz mapę Płocka, która lokalizuje położenie użytkownika i wskazuje najbliższe zabytki, restauracje i kawiarnie, hotele oraz obiekty kulturalne. Aplikację można pobrać bezpłatnie na telefony z systemami Android i iOS ze strony internetowej www.reggaeland.eu/aplikacja.html

Podczas warszawskiej konferencji ujawnieni zostali również kolejni czterej wykonawcy. Mellow Mood to jedno z największych objawień europejskiej sceny reggae ostatnich lat. W 2009 roku wydali debiutancki album „Move”, który okazał się wielkim sukcesem. Na najważniejszym europejskim festiwalu reggae, hiszpańskim Rototom Sunsplash formacja została uznana za jedną z trzech najlepszych młodych grup. Rok temu bliźniacy Jacob i L.O. Garzia wraz ze swoją formacją wydali album „Well Well Well”, po którym Mellow Mood stali się rozpoznawalni przez wszystkich fanów muzyki reggae. Formacja występowała już w Polsce – na wrocławskim festiwalu One Love. Występ na Reggaelandzie będzie więc ich drugim koncertem w Polsce.

Karamelo Santo powstał w Argentynie w 1993 roku. To jedna z najpopularniejszych formacji z tego kraju. Tworzy ją ośmiu muzyków, wśród których są między innymi saksofonista i puzonista. Muzyka, którą sami muzycy określają jako latin rock, jest mieszanką ska, punka, reggae i egzotycznej cumbii z domieszką hip-hopu. Nie brakuje w niej również nawiązań do ludowej muzyki z Ameryki Południowej. Argentyńczycy współpracowali z takimi gwiazdami jak David Byrn i Manu Chao. Karamelo Santo mają na swoim koncie dziewięć płyt. W Europie są jedną z najlepiej rozpoznawalnych formacji z Ameryki Południowej.

Niemiecki skład Kingstone Sound pojawi się na Reggaelandzie po raz drugi. To jeden z czołowych reprezentantów europejskiej sceny dancehall, działający ponad 15 lat w Kolonii. Organizuje tam imprezy, na które zjeżdżają artyści ze wszystkich zakątków świata. Imprezy z udziałem Kingstone Sound to wszystkim fuzja nowoczesnego dancehallu, ambitnego hip-hopu oraz jamajskiej klasyki. Skład wystąpi na scenie soundsystemowej.

Pochodzący z Barbadosu Rayvon działa na muzycznym rynku od 1991 roku. Dotychczas wydał trzy solowe albumy. Jednym z jego największych atutów jest charyzmatyczny wokal, doskonale sprawdzający się w repertuarze reggae, dancehallowym i R&B. Po raz pierwszy świat usłyszał o Rayvonie, gdy w 2001 roku nagrał on wraz z Shaggym jeden z najpopularniejszych singli roku „Angel”. Rayvon wystąpi gościnnie na głównej scenie z Shaggym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE