Reklama

Ratusz znów szuka szefa MZOS. Kto ma szansę?

Opublikowano:
Autor:

Ratusz znów szuka szefa MZOS. Kto ma szansę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz trzeci w ciągu czterech lat prezydent ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych,. Jakie wymagania stawia przed nowym szefem MZOS?

Już po raz trzeci w ciągu czterech lat prezydent ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych,. Jakie wymagania stawia przed nowym szefem MZOS?

Jak pisaliśmy niedawno, MZOS zdecydowanie nie ma szczęścia do szefów - jeśli teraz Ratusz wybierze nowego dyrektora tej jednostki, będzie to już piąta osoba w ciągu ostatnich czterech lat na tym stanowisku.

Bo zaczęło się od zwolnienia Wioletty Kasztelan, które kierowała MZOS-em jeszcze za prezydenta Mirosława Milewskiego. Po niej dyrektorem został Andrzej Zarębski, który z kolei pełnił tę funkcję od kwietnia 2011 do lutego tego roku, po czym miał zrezygnować i przejść do pracy w spółce miejskiej SPR Wisła Płock. Po odejściu Zarębskiego obowiązki szefa MZOS przejął tymczasowo Sebastian Dymek (wicedyrektor - Piotr Tollik nie mógł ze względów formalnych). Po nim szefem placówki został Zbigniew Idziakowski z Warszawy, ale i on nie zagrzał miejsca w MZOS-ie - prezydent nie przedłużył z nim umowy o pracę. Od początku grudnia obowiązki dyrektora pełni Bartosz Leszczyński, do tej pory kierownik pływalni  Jagiellonka i sędzia międzynarodowy piłki ręcznej.

Teraz prezydent ogłosił konkurs na nowego dyrektora. Wymagania są standardowe - kandydaci, którzy chcieliby kierować MZOS-em, muszą mieć polskie obywatelstwo, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, pełną zdolnością do czynności prawnych i korzystaniem z pełni praw publicznych. Oczywiście nie mogą być karani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Poza tym przyszły szef MZOS musi mieć wizję funkcjonowania komórki, wyższe wykształcenie i co najmniej 5-letni staż pracy,  ale niekoniecznie na stanowisku kierowniczym. Mile widziana jest również znajomość niektórych ustaw i umiejętność zarządzania zespołem.

Na oferty Ratusz czeka do 29 grudnia.

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE