Reklama

Ratusz w barwach... Ukrainy

Opublikowano:
Autor:

Ratusz w barwach... Ukrainy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości – Na ulicach ukraińskiej stolicy giną ludzie, wielu jest rannych. Uczcijmy pamięć ofiar i okażmy nasze poparcie dla demokratycznych dążeń demonstrantów – zaapelował prezydent Andrzej Nowakowski.

– Na ulicach ukraińskiej stolicy giną ludzie, wielu jest rannych. Uczcijmy pamięć ofiar i okażmy nasze poparcie dla demokratycznych dążeń demonstrantów – zaapelował prezydent Andrzej Nowakowski.

Już od piątku przez cały weekend w głównym holu ratusza wyłożona jest księga „Solidarni z Ukrainą”, która ma zostać przekazana ambasadzie ukraińskiej. Każdy chętny może wpisać się do niej w piątek w godzinach 18-21, a w sobotę i niedzielę w godzinach 10-18. Czasowo zmieniony zostanie kolor iluminacji ratusza. Od piątku aż do niedzieli będzie on oświetlony w barwach Ukrainy czyli na niebiesko-żółto.

W piątek o 20 prezydent Andrzej Nowakowski zapali świeczkę w oknie swego gabinetu. Światełka symbolizujące solidarność z Ukrainą pojawią się również w oknach wiceprezydentów oraz przewodniczącego Rady Miasta.

– Zachęcam państwa do zapalenia dziś świeczek w oknach mieszkań na znak solidarności z Ukrainą – prosi Andrzej Nowakowski. – Przypominam też o sobotnim Maratonie pisania listów – Solidarni z Ukrainą. Akcja w Płocku potrwa od godz. 10 do 13 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock oraz Archiwum UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE