Reklama

Ratusz szuka nowego dyrektora POKiS-u

Opublikowano:
Autor:

Ratusz szuka nowego dyrektora POKiS-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił dziś konkurs na nowego dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Jakie wymagania stawia przed kandydatami na to stanowisko?

Ratusz ogłosił dziś konkurs na nowego dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Jakie wymagania stawia przed kandydatami na to stanowisko?

Przypomnijmy: fotel szefa POKiS jest wolny od końca marca, gdy oficjalnie faktem stało się odwołanie z tego stanowiska dotychczasowego dyrektora placówki, czyli Artura Wiśniewskiego (formalnie ustąpi od ze stanowiska z końcem czerwca, ale nie ma obowiązku świadczenia pracy). Do czasu wyłonienia nowego szefa instytucji mającej pieczę nad płocką kulturą pełniącym obowiązki dyrektora jest Radosław Malinowski, do tej pory wicedyrektor placówki.

Zgodnie z zapowiedziami, dziś na stanowisko ogłoszono konkurs. Jakie warunki muszą spełnić kandydaci? Poza standardowymi, czyli niekaralnością za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub  umyślne przestępstwo skarbowe, osoby ubiegające się o fotel szefa POKiS-u muszą mieć wyższe wykształcenie, minimum 5-letni staż pracy (niekoniecznie na stanowisku kierowniczym), a także „zdolności kierownicze i organizacyjne” oraz „koncepcję funkcjonowania i rozwoju Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki”.

Jak zapowiadał w rozmowie z nami obecny p.o. dyrektora Radosław Malinowski, nie wyklucza on startu w konkursie i z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że ma na to spore szanse. Czy na to stanowisko będą chętni również inni kandydaci? Przekonamy się po 26 maja, gdy upłynie termin składania dokumentów. 

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE