Reklama

Ratusz podpisał umowę wartą niemal 305 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Ratusz podpisał umowę wartą niemal 305 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe hybrydowe autobusy jeszcze dobrze się nie zakurzyły, a już podano zapowiedzi kolejnych zmian w taborze Komunikacji Miejskiej.

Nowe hybrydowe autobusy jeszcze dobrze się nie zakurzyły, a już podano zapowiedzi kolejnych zmian w taborze Komunikacji Miejskiej.

Mieszkańcy Płocka mają zapewnioną komunikację autobusową na najbliższe 10 lat (z opcją przedłużenia o kolejne pięć lat). W tym czasie spółka będzie operatorem świadczącym usługę transportu publicznego na terenie miasta. Umowę z zarządem Komunikacji Miejskiej podpisał prezydent wraz ze skarbnikiem Wojciechem Ostrowskim.

- Wartość umowy to około 305 mln złotych - poinformował Andrzej Nowakowski na Facebooku, tym samym wyprzedzając zespół mediany Ratusza. - W tym okresie zmodernizujemy też cały tabor autobusowy – pierwsze z 25 hybrydowych autobusów już jeżdżą po płockich ulicach. Kolejnych 8 nowych pojazdów zakupimy w 2019 r. Do dyspozycji pasażerów jest już ponad 150 estetycznych wiat przystankowych. Szacujemy, że w okresie obowiązywania umowy przychody z biletów wyniosą ponad 180 mln zł – to możliwość odnowienia całego taboru, czyli około 100 elektrycznych autobusów w Płocku.

[ZT]20114[/ZT]

[ZT]20098[/ZT]

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE