Reklama

Ratusz ogłosił przetarg na realizację trzeciego etapu obwodnicy

Opublikowano:
Autor:

Ratusz ogłosił przetarg na realizację trzeciego etapu obwodnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz opublikował już ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane na ostatni etap trasy północno-zachodniej. Oferty mogą składać tylko te firmy, które wykażą, że posiadają zdolność kredytową lub środki finansowe na kwotę nie mniejszą niż 20 mln zł.

Płocki Ratusz opublikował już ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane na ostatni etap trasy północno-zachodniej. Oferty mogą składać tylko te firmy, które wykażą, że posiadają zdolność kredytową lub środki finansowe na kwotę nie mniejszą niż 20 mln zł.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2016 roku rozpoczęto realizację drugiego odcinka trasy północno-zachodniej na odcinku od węzła „Boryszewo” w ul. Otolińskiej do węzła „Bielska” (wraz z tym węzłem, który będzie składał się m.in. z dwóch wiaduktów: drogowego i kolejowego). Planowany termin zakończenia to 30 listopada 2017 roku. Urzędnicy z płockiego Ratusza nie zamierzają jednak czekać do końca budowy, aby wdrożyć już niezbędne procedury dotyczące następnego odcinka obwodnicy. Na złożone oferty od zainteresowanych firm będą czekać do 23 lutego. Miastu udało się uzyskać 129 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej zarówno na drugi, jak i na trzeci etap realizacji. Umowę na ten cel podpisano 30 grudnia 2016 roku. 

[ZT]14176[/ZT]

W ogłoszonym zamówieniu na budowę trzeciej i ostatniej nitki obwodnicy ujęto dwa zakresy niezbędnych prac. Pierwszy obejmuje roboty budowlane na odcinku od węzła „Bielska” do ul. Długiej wraz z budową nowego odcinka ul. Przemysłowej. Obwodnica będzie połączona z ul. Przemysłową i Kostrogaj, skrzyżowania tych dróg zostaną przebudowane.

Wybrana firma miałaby zadbać o zaprojektowanie i wykonanie dwupoziomowego węzła „Trzepowo” na przecięciu z nowym odcinkiem ul. Przemysłowej. Cała droga powinna być gotowa w sierpniu 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE