Reklama

Ratusz będzie ubiegać się o dofinansowanie remontu Granicznej

Opublikowano:
Autor:

Ratusz będzie ubiegać się o dofinansowanie remontu Granicznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda dał zgodę na realizację inwestycji na Granicznej, jednak w dalszym ciągu brakuje środków.

Wojewoda dał zgodę na realizację inwestycji na Granicznej, jednak w dalszym ciągu brakuje środków. 

Przypomnijmy, że została zaprojektowana przebudowa ul. Granicznej, dotycząca mi.in. sieci sanitarnej, deszczowej i wodociągowej. Jednak nie mogła być zrealizowana zarówno ze względu na brak środków, jak i jej oprotestowanie przez dwóch mieszkańców. Nie godzili się oni na odstąpienie terenu swoich działek, które musiałyby zostać przeznaczone pod inwestycję. Sprawa skończyła się u wojewody, który 29 marca bieżącego roku po rozpatrzeniu odwołań od decyzji prezydenta Płocka z 10 lipca zeszłego roku, wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej polegającej na przebudowie ul. Granicznej w Płocku.

Jak aktualnie podaje zespół prasowy wojewody mazowieckiego, przychylił się on do stanowiska ratusza.

- Pragniemy podkreślić, że decyzję tę wojewoda w części uchylił i orzekł co do istoty sprawy, a pozostałą część przedstawionej przez prezydenta miasta Płocka decyzji w sprawie remontu ul. Granicznej utrzymał w mocy - informuje zespół prasowy wojewody. - Decyzja Wojewody z dniem jej wydania jest decyzją ostateczną, od której przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Kiedy więc zostanie zrealizowany remont? Urząd Miasta, jak na razie informuje, iż będzie ubiegał się o jej dofinansowanie przedsięwzięcia.

- Decyzja wojewody pod względem formalnym umożliwia realizację inwestycji drogowej - informuje Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami UMP. - W tej chwili pozostaje wprowadzenie tej inwestycji do budżetu miasta.

Miasto będzie ubiegało się o środki rządowe na ten cel, jak również na remont ul. Maszewskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE