Reklama

Ranking posłów. Kto przoduje, kto w ogonie?

Opublikowano:
Autor:

Ranking posłów. Kto przoduje, kto w ogonie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Początek roku sprzyja podsumowaniom pracy z poprzedniego roku. Zaczynamy od posłów. Kto okazał się najbardziej aktywny?

Początek roku sprzyja podsumowaniom pracy z poprzedniego roku. Zaczynamy od posłów. Kto okazał się najbardziej aktywny?

Przeszło rok temu wybraliśmy parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Kukiz'15 i z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Który poseł interesuje się katastrofą w Smoleńsku, pracuje w komisji Dziedzictwa Jana Pawła II, a kto wybrał komisję cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii? Oczywiście nie jest to w pełni miarodajny obraz pracy posłów, którzy odbywają spotkania i rozmowy, także one stają się inspiracją późniejszej aktywności.  

LICZBA WYPOWIEDZI NA POSIEDZENIACH SEJMU / UDZIAŁ W GŁOSOWANIACH

Maciej Małecki (PiS): 46 (104. pozycja w rankingu wszystkich 460 posłów) / 96,90 proc.;

Marek Jakubiak (Kukiz'15): 44, (108. pozycja) / 88,80 proc.;

Maciej Wąsik (PiS): 39 (133. pozycja) / 97,71 proc.;

Elżbieta Gapińska (PO): 38 (135. pozycja) / 97,29 proc.;

Anna Cicholska (PiS): 34 (157. pozycja) / 99,57 proc.;

Piotr Zgorzelski (PSL): 22 (245. pozycja) / 69,96 proc.;

Marcin Kierwiński (PO): 15 (307. pozycja) / 94,69 proc.;

Waldemar Olejniczak (PiS): 10 (360. pozycja) / 97,25 proc.;

Marek Opioła (PiS): 6 (411. pozycja) / 89,22 proc.;

Robert Kołakowski (PiS): 4 (429. pozycja) / 99,50 proc.

 

Marek Opioła (PiS) - 71 interpelacji, 2 zapytania

Ma na koncie najwięcej interpelacji dotyczących Płocka (głównie z zakresu zdrowia, umieralności na nowotwory, map potrzeb zdrowotnych, jakości powietrza w Płocku, sytuacji z podwyższonym wskazaniem dla benzenu w nocy z 21/22 września, ewentualnego podziału administracyjnego Mazowsza, ograniczenia niskiej emisji, środków na pogłębianie Wisły, Biblioteki im. Zielińskich).

Działa w 3 komisjach, w tym obrony narodowej i do spraw służb specjalnych. Należy do parlamentarnych zespołów siatkówki i strażaków.

Maciej Małecki (PiS) - 30 interpelacji, 1 zapytanie, 4 zgłoszone pytania w sprawach bieżących

Interesował się wraz z posłem Opiołą sprzedażą spółek Orlen KolTrans i Orlen Transport, ochroną przeciwpowodziową. Zwracał uwagę na brak ośrodka radioterapii w Płocku. Pozostałe interpelacje dotyczyły m.in. sytuacji finansowej Stadionu Narodowego w stolicy, likwidacji połączenia kolejowego z Sochaczewa do Warszawy, wspierania inwestycji przez Bank Gospodarstwa Krajowego, niebezpiecznego usytuowania ekranów drogowych.

Działa w komisji cyfryzacji, innowacyjności i owoczesnych technologii oraz energii i skarbu państwa. Należy do siedmiu zespołów parlamentarnych: siatkówki, Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 roku, na rzecz katolickiej nauki społecznej, jest także w składzie zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, tradycji i pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Marcin Kierwiński (PO) – 16 interpelacji, 4 zapytania, 2 pytania w sprawach bieżących

Wysłał interpelacje w sprawie studium wykonalności budowy drogi S 10, trasy kolejowej Modlin – Płock z możliwością jej przedłużenia w kierunku zachodnim, zapowiedzi podziału województwa mazowieckiego. Pozostałe interpelacje dotyczyły m.in. drastycznego wzrostu opłat za ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC, nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Działa w komisjach: finansów publicznych i obrony narodowej.

Marek Jakubiak (Kukiz'15) – 11 interpelacji, 1 oświadczenie, 1 pytanie w sprawach bieżących

Interesował się m. in. wysokością rent i emerytur wypłacanych przez ZUS i KRUS, spółkami Skarbu Państwa, poprawnym stosowaniem godła, pisał interpelację w sprawie opublikowania wykazu miejsc leczenia niepłodności, przyjęcia imigrantów w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej. Oświadczenie dotyczyło głosowania „za” uchwałą sejmu na temat ludobójstwa na Kresach.

Działa m. in. w komisjach: obrony narodowej, nadzwyczajnej ds. deregulacji. Uczestniczy w pracach parlamentarnego zespołu ds rozwiązywania problemów uzależnień, jego nazwisko figuruje także w składzie parlamentarnego zespołu tenisa stołowego. Do tego jeszcze kolejnych siedem zespołów parlamentarnych: eurorealistyczny, zespół ds. ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, wsparcia polskiego przemysłu obronnego, wsparcia rolników i producentów żywności, historii i tradycji Wojska Polskiego, wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych czy też na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego.

Elżbieta Gapińska (PO) - 8 interpelacji, 7 zapytań

Złożyła interpelacje w sprawie studium wykonalności budowy drogi S 10, budowy trasy klejowej Płock-Modlin. Pisała w sprawie infrastruktury transportowej Płocka. Kolejne interpelacje odnosiły się m.in. do stadnin koni czystej krwi arabskiej, dorosłych opiekunów osób niepełnosprawnych, programu „Rodzina 500+”, konwencji antyprzemocowej. Zapytania odnosiły się głównie do tematyki Płocka (Biblioteka im. Zielińskich, wysokiego poziomu benzenu we wrześniu, zmian regulaminu i struktury organizacyjnej w PERN, faktur grupy Energa, ewentualnej konsolidacji państwowych spółek: Orlenu, Grupy Lotos i PGNiG S.A., groźby przeniesienia siedziby Orlenu z Płocka).

Działa w dwóch komisjach: edukacji, nauki i młodzieży oraz kultury i środków przekazu.

Piotr Zgorzelski (PSL) - 6 interpelacji, 1 zapytanie

Zapytał o nadmierną ilość ochotek w obszarze Zbiornika Włocławskiego. W interpelacjach poruszał takie tematy, jak poprawa komunikacji transportowej na terenie Płocka, cyfryzacja szkół, nowe zasady obrotu ziemią, nieprawidłowości związane z produkcją samochodów Volkswagen, brak pomocy dla rolników po wysuszeniu łąk i pastwisk, zwalczania wirusa ASF wśród pogłowia dzików.

Poseł działa w dwóch komisjach, regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, także w parlamentarnych zespołach ds. uregulowania stosunków własnościowych, wyzwań demokracji XXI wieku czy w zespole energii odnawialnej.

Anna Cicholska (PiS) - 5 interpelacji, 1 oświadczenie, 2 pytania w sprawach bieżących

Posłanka pisała interpelacje m. in. w sprawie systemu opieki geriatrycznej, systemu implantu słuchowego, ustawy o publicznym o transporcie zbiorowym. 

Jest wiceprzewodniczącą parlamentarnego zespołu dla przywracania zasad moralnych w medycynie. Uczestniczy w pracach zespołu członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, działa również w parlamentarnym zespole ds. budowy obwodnicy Łomży i drogi ekspresowej S 61 Via Baltica, w zespole cyfryzacji szpitali i placówek medycznych, inwestycji „Złoczew – eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju”, pielęgniarek, położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej, zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietna 2010 roku, w zespole strażaków. Uczestniczy w obradach komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

Robert Kołakowski (PiS) nie ma na koncie odnotowanej na stronie Sejmu interpelacji, zapytania albo oświadczenia. Jest członkiem komisji kultury i środków przekazu oraz łączności z Polakami za granicą, figuruje jako członek parlamentarnych zespołów ds. samorządu terytorialnego, zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietna 2010 roku oraz tradycji i pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Waldemar Olejniczak (PiS) - bez interpelacji, zapytania lub oświadczenia. Jest członkiem komisji: gospodarki i rozwoju oraz mniejszości narodowych i etnicznych, kilku parlamentarnych zespołów: ds. reform systemowych i wolnorynkowych, szpitali powiatowych, zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M 10 kwietnia 2010, wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, parlamentarnym zespole tradycji i pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest w zespole sportowym.

Poseł Maciej Wąsik (PiS) figuruje w składzie parlamentarnego zespołu tradycji i pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2015 roku sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE