Reklama

Rain Man w Przedwiośniu na dzień autyzmu

Opublikowano:
Autor:

Rain Man w Przedwiośniu na dzień autyzmu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekcja filmu „Rain Man” w Novym Kinie Przedwiośnie i niebieska iluminacja ratusza to główne płockie akcenty Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Projekcja filmu „Rain Man” w Novym Kinie Przedwiośnie i niebieska iluminacja ratusza to główne płockie akcenty Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Płockim organizatorem obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie są rodzice dzieci autystycznych oraz terapeuci, którzy mają nadzieję, że uda im się upowszechnić wśród mieszkańców naszego miasta wiedzę o chorobie, która należy do najpoważniejszych (obok AIDS, cukrzycy i nowotworów) problemów zdrowotnych świata w XXI wieku.

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie jest obchodzony od siedmiu lat 2 kwietnia. W wielu miejscach na całym świecie organizowane są akcje „na niebiesko dla autyzmu”, polegające na podświetlaniu na niebiesko znanych gmachów. Wśród nich były już Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Pałac Kultury i Nauki, Most Śląsko-Dąbrowski oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, a także katowicki Spodek. W tym roku dołączy do nich również płocki ratusz.

Niebieska iluminacja głównej siedziby Urzędu Miasta Płocka nie będzie jednak jedyną atrakcją Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Najważniejszy będzie zaplanowany na 17.30 pokaz obsypanego Oscarami i Złotymi Globami „Rain Mana” z genialnymi kreacjami Dustina Hoffmana i Toma Cuise'a w rolach braci Raymonda i Charliego Babbitów, którzy po raz pierwszy spotkali się dopiero po śmierci ich ojca. Aby lepiej się poznać, wspólnie ruszają w podróż.

Bezpłatne wejście na środową projekcję „Rain Mana” będzie możliwe dzięki firmie Rynex, która wykupiła licencję filmu oraz Novemu Kinu Przedwiośnie, które zrzekło się wszelkich kosztów związanych z projekcją filmu.

W Novym Kinie Przedwiośnie otwarta zostanie przygotowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych Nr 7 w Płocku wystawa „Autyzm – moje życie”. Jej organizatorzy mają nadzieję, że uda im się pokazać, czym interesują się osoby dotknięte autyzmem.

W środę 2 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe 919 oferować będzie zniżki dla rodzin dotkniętych autyzmem. Zainteresowani będą mogli korzystać z pojazdów oznaczonych niebieskimi wstążkami.

Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Płocku wspierają: Urząd Miasta Płocka, Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 3, Stowarzyszenie Academia Economica, NoveKino Przedwiośnie, Rynex Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe 919 oraz Agencja reklamowa Magnat.

Fot. Jan Waćkowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE