Reklama

Radni podjęli decyzję w sprawie funduszy na stadion

Opublikowano:
Autor:

Radni podjęli decyzję w sprawie funduszy na stadion - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent zapowiedział tuż przed sesją, że zamierza rekomendować przeznaczenie niemal całej dodatkowej kwoty, która wpłynęła do miejskiej kasy z podatku CIT, na budowę stadionu. Na sesji wszystko odbyło się szybko. Nie było dyskusji w tym punkcie, radni jedynie zagłosowali.

Prezydent zapowiedział tuż przed sesją, że zamierza rekomendować przeznaczenie niemal całej dodatkowej kwoty, która wpłynęła do miejskiej kasy z podatku CIT, na budowę stadionu. Na sesji wszystko odbyło się szybko. Nie było dyskusji w tym punkcie, radni jedynie zagłosowali.

Przeznaczenie tak dużej kwoty na budowę stadionu niekoniecznie wszystkim się podobało. Przypomnijmy, że płockie koło Nowoczesnej rozesłało do mediów list otwarty zaadresowany do prezydenta, aby opamiętał się i inaczej rozdysponował wpływ z podatku CIT.

[ZT]15170[/ZT]

Na stadion nie przeznaczamy jednak 30 mln zł, tylko 25 mln zł, które posłużą w następnych latach za środki własne do planowanego przedsięwzięcia. Wydatkowanie środków rozpocznie się dopiero w 2018 roku. Na początek chodzi tu o kwotę 3 mln zł, następnie 11 mln zł w 2019 roku i kolejnych 11 mln z 2020 roku. Dlaczego 3 mln zł w przyszłym roku? Jak tłumaczył skarbnik Wojciech Ostrowski na komisjach poprzedzających sesję, nie od razu będą rachunki do uregulowania za prace budowlane, najpierw trzeba wyłonić wykonawcę.

- Jeszcze nie ma dokumentacji technicznej, a i formuła powstania stadionu również nie jest ostatecznie doprecyzowana – dodaje Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami w Ratuszu.

Głosowanie było pomyślne dla kibiców. Oto jego wyniki:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE