Reklama

Radni pilnie wezwani z wakacji na nadzwyczajną sesję rady miasta

Opublikowano:
Autor:

Radni pilnie wezwani z wakacji na nadzwyczajną sesję rady miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta, na której radni zagłosują nad uchwałą dotyczącą założenia w Płocku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia.

W najbliższy czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta, na której radni zagłosują nad uchwałą dotyczącą założenia w Płocku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. 

Do tej pory w Płocku funkcjonowała jedynie Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. Uczniowie po ukończeniu szkoły podstawowej musieli iść do szkoły średniej gdzieś indziej, a naukę mogli kontynuować, po skończonych zajęciach, w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego II stopnia. 

28 czerwca miasto podpisało jednak porozumienie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zgodnie z którym może powołać Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia. Jeśli w czwartek rada miasta podejmie stosowną uchwałę, powstanie Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia, a młodzież będzie mogła płynnie kontynuować naukę. 

W Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia realizowany będzie 6-letni cykl kształcenia: od klasy VII szkoły podstawowej do końca liceum ogólnokształcącego i w zawodzie muzyk. 

Ze względu na konieczność przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektorka placówki, uchwała wejdzie w życie z dniem podjęcia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szkoła wystartuje 1 września. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE