Reklama

Radni już zdecydowali w sprawie in vitro

Opublikowano:
Autor:

Radni już zdecydowali w sprawie in vitro - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad projektem programu umożliwiającego dofinansowanie do zastosowania metody in vitro głosowano na sesji dwukrotnie. Prezydent raczej nie będzie musiał zastanawiać się skąd wziąć środki na jego realizację.

Nad projektem programu umożliwiającego dofinansowanie do zastosowania metody in vitro głosowano na sesji dwukrotnie. Prezydent raczej nie będzie musiał zastanawiać się skąd wziąć środki na jego realizację.

Przedstawicielki inicjatywy obywatelskiej 'Nowoczesny Płock dla Rodziny" zjawiły się na dzisiejszej sesji w Ratuszu. Małgorzata Kamińska nie zabrała głosu, z kolei Katarzyna Kwarcińska-Kulis ponownie prosiła, aby dać szansę młodym parom, które marzą o posiadaniu własnych dzieci. - Dajmy im szansę na wyjście z tej choroby, jaką jest bezpłodność.

Radny PSL, Michał Sosnowski oświadczył, że poprze program. 

- To kwestia światopoglądowa, każdy powinien zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. Dla mnie najistotniejszą rolą jest rola ojca. Stres, modyfikowane żywność, silne leki, bardzo wiele czynników sprawia, że nie każdy może zostać tatą. Zmiany legislacyjne spowodowały, że zabieg ten nie jest dofinansowywany przez Państwo i jest poza możliwościami finansowymi wielu par. 

W poprzednich kadencjach to klub SLD starał się o wsparcie finansowe dla procedury in vitro, o czym wspominał radny Wojciech Hetkowski.

- Nikt tu nie zmusza do korzystania z programu. Nie trzeba tego robić ze względów ideologicznych.  Niech Płock wejdzie na mapę miast, dla których pełna rodzina to nie tylko frazes i może skorzystać z tego, na co pozwala współczesna medycyna.

Kiedy już doszło do głosowania, trzeba było zarządzić tuż po pierwszym głosowaniu reasumpcję, aby jeszcze jeden radny mógł zagłosować elektronicznie. Nawet i to nie zmieniło wyniku. Wszyscy radni PiS zgodnie nie poparli programu, podobnie jak przewodniczący Rady Miasta Płocka z Platformy Obywatelskiej, Artur Jaroszewski. Nie głosowali radna PO Joanna Olejnik (nieobecna na sesji) i radny PSL Tomasz Kominek. Pozostali radni PO oraz PSL poparli program "Leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Płocka w latach 2017 - 2020", który ostatecznie nie uzyskał wymaganego poparcia. 

Fot. Wyniki drugiego głosowania z programu eSesja.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE