Reklama

Radni chcą medali dla…medalistów z Kataru

Opublikowano:
Autor:

Radni chcą medali dla…medalistów z Kataru - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni PSL razem z wiceprzewodniczącym rady Wojciechem Hetkowskim wystąpili z propozycją przyznania medalu „Zasłużony dla Płocka” sześciu piłkarzom, którzy reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata w piłce ręcznej w Katarze.

Radni PSL razem z wiceprzewodniczącym rady Wojciechem Hetkowskim wystąpili z propozycją przyznania medalu „Zasłużony dla Płocka” sześciu piłkarzom, którzy reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata w piłce ręcznej  w Katarze.

Pod wnioskiem o przyznanie odznaczenia podpisało się pięcioro rannych: cała czwórka z PSL, czyli Małgorzata Struzik, Michał Sosnowski, Tomasz Kominek i Michał Twardy oraz Wojciech Hetkowski (SLD).  Ich zdaniem na medal zasłużyli: Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Piotr Masłowski, Marcin Wichary, Mariusz Jurkiewicz i Michał Daszek.

- Piłkarze reprezentowali nasz kraj podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbyły się w Katarze w dniach 15 stycznia-1 lutego, zdobywając brązowy medal i jednocześnie promując miasto Płock, a także barwy Orlen Wisły Płock - przekonują wnioskodawcy. Dodają, że Adam Wiśniewksi, Kamil Sysprzak i Piotr Masłowski to rdzenni płocczanie i wychowankowie płockiej Wisły, odnoszący ogromne sukcesy i zgarniający medale. Trzej pozostali również grają w Orlen Wiśle Płock. - Ci młodzi i wspaniali zawodnicy są naszą doskonałą „wizytówką”.

Polacy wrócili z Kataru z brązowym medalem, z brązowym medalem, po dogrywce pokonując utytułowanych Hiszpanów prowadzonych przez Manolo Cadenasa trenującego również szczypiornistów Wisły. O udziale nafciarzy w dziewięciu meczach na mistrzostwach pisaliśmy

O przyznaniu medalu „Zasłużony dla Płocka” - jednego z najwyższych, choć dość często przyznawanych, miejskich odznaczeń, którym wyróżnia się osoby i instytucje za wybitne zasługi w różnych typach działalności przyczyniających się do budowania tożsamości Płocka,  zadecyduje rada miasta. Medale otrzymali m.in. żołnierze II wojny światowej: Marek Gajewski, Lech Mossakowski, Antoni Jelec, a także płocka Stanisławówka, Jagiellonka, Komenda Miejska Straży Pożarnej, MTBS, szpital na Winiarach itd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE