Reklama

Queen symfonicznie. Ponad 30 koncertów

Opublikowano:
Autor:

Queen symfonicznie. Ponad 30 koncertów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już tylko dwa dni pozostały do niezwykłego muzycznego wydarzenia. W niedzielę 26 października o 19 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert Queen Symfonicznie.

Już tylko dwa dni pozostały do niezwykłego muzycznego wydarzenia. W niedzielę 26 października o 19 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert Queen Symfonicznie.

Jan Niedźwiedzki, pomysłodawca tego niezwykłego przedsięwzięcia wyznaje, że początkowo myślał tylko o jednym koncercie, który miał zostać przygotowany z okazji 20. rocznicy śmierci Freddiego Mercury’ego.

Do projektu zaproszeni zostali muzycy orkiestry Alla Vienna  oraz dwudziestoosobowy chór Vivid Singers. A także śpiewający aktor z Łodzi Mariusz Ostrowski, który wciela się w postać solisty legendarnej formacji Queen.

Koncert okazał się gigantycznym sukcesem, zarówno pod względem frekwencyjnym, jak i artystycznym. Organizatorzy postanowili więc kontynuować swoje przedsięwzięcie w formie objazdowej. W ten sposób zagrali już ponad 30 koncertów w Polsce i poza jej granicami. „Queen Symfonicznie” miało już ponad 20 tysięcy widzów. To niebagatelna liczba, wziąwszy pod uwagę, że sale koncertowe w Polsce nie mają tej pojemności co La Scala czy Carnegie Hall.

Koncert składa się z dwóch części. W pierwszej króluje muzyka w wersji klasycznej, pojawią się głównie utwory z najstarszych płyt grupy Queen. Wszystko przy nastrojowym oświetleniu i odpowiednio nagłośnione.

W drugiej części spodziewać się można rockowego show na miarę formacji, której poświęcony jest koncert. Zamiast kontrabasu pojawi się gitara basowa. Będzie też aktor łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, który wcieli się w postać Freddiego Mercury'ego. A do tego odpowiednie, dynamiczne nagłośnienie i kolorowe światła. Wielkim wydarzeniem będzie unikatowe wykonanie „Bohemian Rhapsody” w całości na żywo. Warto podkreślić, że ten utwór nawet grupa Queen wykonywała częściowo z playbacku.

Bilety kosztują 99 zł, można je kupić we wszystkich płockich Empikach (w Mazovii, Mostach i Auchan), a także w Media Markcie (Mazovia) i w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE