Reklama

PWSZ po 20 latach działalności zmienił nazwę [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

PWSZ po 20 latach działalności zmienił nazwę [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku świętuje jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji uczelnia postanowiła zmienić nazwę. Od 21 marca 2019 to Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku świętuje jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji uczelnia postanowiła zmienić nazwę. Od 21 marca 2019 to Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku. 

Trwają obchody XX-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Przez ostatnich 20 lat mury uczelni opuściło dokładnie 11 773 absolwentów, a cały czas kształcą się kolejni. 

- 20 lat temu chyba nikt nie spodziewał się, że zajdziemy tak daleko - mówił prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki, rektor uczelni. 

Rektor w swoim wystąpieniu na uroczystości podsumowującej obchody przypomniał pokrótce historię płockiej placówki, która powstała na mocy decyzji rządu z 15 czerwca 1999 roku. Jej pierwszym rektorem był prof. dr hab. Kazimierz Włodarczyk, choć swoje obowiązki pełnił tylko przez nieco ponad rok. W 2000 roku studia na PWSZ zaczynało 162 śmiałków, dziś jest ich już ponad 2000. W 2014 roku pojawiły się pierwsze studia magisterskie, a jak określił rektor, krokiem milowym w rozwoju uczelni było powołanie w 2011 roku Instytutu Nauk o Zdrowiu. Warto wspomnieć, że to także Akademickie Liceum Ogólnokształcące, w którym dziś uczy się ponad 300 osób, a w murach PWSZ działa też Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

- Rozwój naszej uczelni jest zrównoważony. Mamy stabilną liczbę studentów, kształcimy na wysokim poziomie i regularnie poszerzamy ofertę studiów. Rozwijamy się naukowo, doskonalimy naszą bazę dydaktyczną - wyliczał Słodki. - Ustawa 2.0 zmieniła nie tylko status, ale też statut uczelni zawodowych. Byliśmy i jesteśmy uczelnią kształcą przede wszystkim na potrzeby naszego miasta i szeroko pojętego regionu. Chcielibyśmy to w sposób szczególny zaznaczyć, zmieniając nazwę naszej uczelni: Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku. 

Jak dodał Słodki, być może za kilka lat uczelnia możliwość nadawania stopnia doktora w którejś z dyscyplin, choć to na razie melodia przeszłości. 

- Nie potrzeba nam w Płocku dużego ośrodka uniwersyteckiego, choćby dlatego, że w promieniu 100 kilometrów są trzy centra uniwersyteckie. Na pewno jest jednak miejsce dla dobrej uczelni, dającej możliwość rozwoju naukowego. To nasze miejsce - zapewnił. 

Jak się okazało, na pozytywną decyzję ministra Jarosława Gowina nie trzeba było długo czekać. Występujący chwilę później wicepremier ogłosił nową nazwę.

- Jubileusz 40-lecia będziecie świętować już jako Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku - powiedział Gowin. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE