Reklama

PWSZ na dobry początek roku akademickiego otrzymało 13 mln zł

Opublikowano:
Autor:

PWSZ na dobry początek roku akademickiego otrzymało 13 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już 20. rok akademicki zainaugurowany na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Uczelnia otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ponad 13 mln złotych.

To już 20. rok akademicki zainaugurowany na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Uczelnia otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ponad 13 mln złotych.

W piątek odbyła się już 20. inauguracja roku akademickiego na płockim PWSZ. Zaczęło się od miłej niespodzianki, bo rektor otrzymał symboliczny czek na ponad 13,2 mln złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój naukowy i inwestycje. Prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki w swoim przemówieniu podkreślał, że uczelnia stawia na dalsze podnoszenie jakości kształcenia.

Przez ostatnie dwa lata PWSZ-y uruchomiły sześć nowych kierunków, udało się także zwiększyć liczebność kadry naukowej, zwłaszcza profesorów. Otworzono także nowe pracownie i zrealizowano projekty unijne za 8,5 mln złotych. 

- Nowa ustawa, między innymi dzięki wprowadzeniu bardziej elastycznej subwencji w miejsce dotacji, daje możliwość wykorzystania części środków na naukę. I my zamierzamy z tej możliwości skorzystać, Senat Uczelni jednogłośnie przyjął uchwałę w tej sprawie – mówił Słodki.

Gościem specjalnym inauguracji była również sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, która przed uroczystością odwiedziła Wydział Nauk o Zdrowiu.

– Miałam okazję wizytować wiele uczelni i muszę powiedzieć, że zarówno zaplecze dydaktyczne, jak i organizacja Wydziału są na najwyższym poziomie – powiedziała minister.

Podczas inauguracji wręczono także nagrody najlepszym pracownikom i studentom, a także medali PWSZ, które w tym roku otrzymał Petrotel, Komenda Miejska Policji, Zakład Karny czy Straż Miejska. 

Zwieńczeniem uroczystości był wykład Krzysztofa Zanussiego pt. „Prawda w czasach nieprawdy. Wiara w czasach niewiary”. Profesor mówił m.in. o zatracaniu w obecnych czasach poczucia moralnej odpowiedzialności i gotowości do ponoszenia konsekwencji, a także o powszechnej tendencji do życia w negacji wszelkiej metafizyki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE