Reklama

Publiczność zachwycona. Artyści również

Opublikowano:
Autor:

Publiczność zachwycona. Artyści również - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzycy towarzyszący Marcinowi Wyrostkowi podczas jego występu w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku nie ukrywali, że są zachwyceni żywiołowymi reakcjami widowni. Publiczność doceniła artystów, wielokrotnie nagradzając ich gromkimi oklaskami.

Muzycy towarzyszący Marcinowi Wyrostkowi podczas jego występu w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku nie ukrywali, że są zachwyceni żywiołowymi reakcjami widowni. Publiczność doceniła artystów, wielokrotnie nagradzając ich gromkimi oklaskami.

Najbardziej entuzjastycznie przyjęta została „Suita bułgarska” okraszona niesamowitym „dialogiem” akordeonu z instrumentami perkusyjnymi. Marcin Wyrostek i Krzysztof Nowakowski dali pokaz niezwykłego kunsztu. Ich gra daleko odbiegała od kanonu posługiwania się obydwoma instrumentami. Marcin uderzał w różne części akordeonu, Krzysztof użył chyba wszystkich perkusyjnych „przeszkadzajek”. – To było coś niesamowitego. Pozwoliliśmy sobie na improwizację, która chyba spodobała się widowni – powiedział nam Krzysztof Nowakowski.

Marcin Wyrostek, który nie po raz pierwszy gościł w Płocku, tym razem przedstawił materiał ze swej najnowszej, dedykowanej żonie, płyty „For Alice”. Artysta podkreślał jednak, że album powinien zadedykować również swemu zmarłemu na początku roku tacie.

W skład formacji Tango Corazon, która towarzyszyła Marcinowi Wyrotskowi, wchodzą: Marcin Jajkiewicz (vocal), Agnieszka Hesse-Rendchen (piano), Mateusz Adamczyk (skrzypce) oraz Piotr Zaufal (bas). Każdy z nich zaprezentował ponadprzeciętne umiejętności.

Marcin Jajkiewicz urzekł widownię swoimi interpretacjami „Libertanga” Astora Piazzoli i „Roxanne” Stinga. Skrzypce Mateusza Adamczyka często prowadziły dialog z akordeonem Marcina Wyrostka. Ale zaprezentowały się również w kilku partiach solowych. pozostali muzycy również dorzucili swoje „trzy grosze” do oczarowania widowni.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE