Reklama

Ptasie naloty na molo. Do pomocy konieczny sokolnik

Opublikowano:
Autor:

Ptasie naloty na molo. Do pomocy konieczny sokolnik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwierniejszymi zwolennikami płockiego molo są ptaki. Znów zrobiły sobie z obiektu toaletę, dlatego lepiej uważać na czym się siada. - Nie od dziś stanowi to problem i jest to zadanie bardzo trudne do wykonania ze względu na konstrukcję obiektu, która sprzyja ptakom - przyznają w Agencji Rewitalizacji Starówki, która jest odpowiedzialna za obiekt i jego utrzymanie.

Najwierniejszymi zwolennikami płockiego molo są ptaki. Znów zrobiły sobie z obiektu toaletę, dlatego lepiej uważać na czym się siada. - Nie od dziś stanowi to problem i jest to zadanie bardzo trudne do wykonania ze względu na konstrukcję obiektu, która sprzyja ptakom - przyznają w Agencji Rewitalizacji Starówki, która jest odpowiedzialna za obiekt i jego utrzymanie.

Molo wyremontowane, oddane do użytku i stary problem z ptasimi odchodami powrócił, co mógł ostatnio zaobserwować w zasadzie każdy, kto miał życzenie przespacerować się molem w niedzielny poranek. W Agencji Rewitalizacji Starówki zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby utrzymać obiekt w czystości. Molo jest sprzątane przed weekendem i po weekendzie. Ale co zrobić, skoro ptaków jest sporo i swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają bez względu na to, czy ludzie chcą akurat usiąść na ławce na molo. W miejskiej spółce zarazem dodają, że systematycznie są także opróżniane kosze na śmieci.

Pomysł na rozwiązanie dobrze znanego problemu jest tożsamy z tym, który był przed remontem, czyli postanowiono zatrudnić sokolnika, aby płoszył ptaki brudzące płockie molo. Jak poinformowała Agencja Rewitalizacji Starówki, umowę już zawarto. Ta obowiązuje w terminie od 4 lipca do 18 października 2019 r. Na mocy umowy sokolnik będzie pracował pięć razy w tygodniu w systemie sześciogodzinnym.

- Gdyby sposoby sokolnicze nie sprawdziły się, ARS będzie szukać dodatkowych rozwiązań, których celem będzie poprawa czystości i estetyki molo - twierdzą  w miejskiej spółce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE