Reklama

Przystanek widmo. Po czterech latach wreszcie zatrzyma się na nim autobus

Opublikowano:
Autor:

Przystanek widmo. Po czterech latach wreszcie zatrzyma się na nim autobus - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedną z bolączek całkiem prężnie rozwijającego się osiedla Winiary był brak połączenia autobusowego. Cztery lata temu na ulicy Traktowej powstał nawet przystanek, ale przez prawie cztery lata posłużył tylko do... konferencji prasowej, na której podsumowano zakończoną inwestycję. Od poniedziałku będzie jednak w końcu spełniał swoją pierwotną funkcję.

Jedną z bolączek całkiem prężnie rozwijającego się osiedla Winiary był brak połączenia autobusowego. Cztery lata temu na ulicy Traktowej powstał nawet przystanek, ale przez prawie cztery lata posłużył tylko do... konferencji prasowej, na której podsumowano zakończoną inwestycję. Od poniedziałku będzie jednak w końcu spełniał swoją pierwotną funkcję. 

Na przystanek widmo na ul. Traktowej po raz pierwszy zwróciliśmy uwagę w 2017 roku. Piękna, nowiutka wiata powstała przy okazji remontu tejże ulicy i ulicy Maszewskiej. Inwestycja zakończyła się w 2015 roku. Duża część środków pochodziła z dofinansowania unijnego, więc remont wykonano "na bogato". Efektem była też wiata, bo jak prognozowano, w przyszłości powstaną tu osiedla mieszkalne.

[ZT]15760[/ZT]

Prognozy urzędników się sprawdziły, przyszłość nastała. Od poniedziałku 9 grudnia na przystanku na ul. Traktowej zatrzymywać będą się niektóre autobusy linii nr 26. 

- Od 9 grudnia 2019 r. autobusy linii 26 w dni powszednie na wybranych kursach dojeżdżać będą do ulicy Traktowej - czytamy na profilu Komunikacji Miejskiej Płock na Facebooku.

Trasa wydłużonych kursów linii 26:

z Podolszyc trasa bez zmian do przystanku Winiary, szpital 02 (przystanek na ul. Medycznej przed pętlą), dalej: Medyczna (bez wjazdu na pętlę) – Szpitalna (przystanek Sosnowa) – Traktowa (przystanek Przyjazna) – koniec trasy na przystanku Maszewska 04 (na ul. Traktowej przed rondem Maszewska)

z przystanku Maszewska 03 (przystanek z wiatą na ul. Traktowej za rondem Maszewska w stronę ul. Szpitalnej) – Traktowa (przystanek Przyjazna) – Szpitalna (przystanek Sosnowa) – Medyczna (bez wjazdu na pętlę) i od przystanku Winiary, szpital 01 (pierwszy przystanek za pętlą) bez zmian

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE