Reklama

Przypominamy: wciąż czekamy na kartki

Opublikowano:
Autor:

Przypominamy: wciąż czekamy na kartki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kartki z życzeniami i wzruszające laurki dla Wiktora Sumińskiego pseudonim „Kropidło” spływają do nas z całego... świata. Dosłownie! Czekamy na spóźnialskich do poniedziałku 27 lipca.

Kartki z życzeniami i wzruszające laurki dla Wiktora Sumińskiego pseudonim „Kropidło” spływają do nas z całego... świata. Dosłownie! Czekamy na spóźnialskich do poniedziałku 27 lipca.

Trwa akcja stowarzyszenia Pro Patria i naszego portalu - w redakcji przy Górnej czekamy na Wasze kartki i laurki od najmłodszych płocczan skierowane do Wiktora Suminskiego pseudonim „Kropidło”, żołnierza polskiego podziemia niepodległościowego walczącego w oddziale dowodzonym na naszym terenie przez Władysława Dubielaka. To jeden z ostatnich żyjących „Żołnierzy Wyklętych” z naszego terenu. Dziś pan Wiktor mieszka w Zachodniopomorskiem i 28 lipca obchodzi 94. urodziny. Z tej okazji poprosiliśmy Was o przesyłanie kartek z życzeniami.

Zasięg prośby zaskoczył nas samych - kartki i laurki przychodziły z całej Polski, a nawet ze świata! Jak widzimy na stemplach pocztowych, do pana Wiktora piszą nie tylko płocczanie, ale i mieszkańcy Białegostoku, Gdyni,  Kutna, a nawet Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych!

Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie wysłali życzeń - razem z dobrzykowskim stowarzyszeniem Pro Patria zdecydowaliśmy, że kartki urodzinowe dla pana Wiktora Sumińskiego, ,  możecie przysyłać do poniedziałku 27 lipca. - Uznaliśmy, że pięknym zwieńczeniem akcji będzie osobiste ofiarowanie kartek panu Wiktorowi - mówi Łukasz Strzelecki, wiceprezes stowarzyszenia. - Dlatego kartki odbierzemy z redakcji Portalu Płock w poniedziałek, 27 lipca, a we wtorek zawieziemy je do pana Wiktora.

Dlatego zachęcamy - zróbcie przyjemność "Panu Bohaterowi" jak pana Wiktora nazwał kilkuletni Danielek, napiszcie kilka ciepłych słów, dla człowieka, który najpierw walczył w lesie, a potem spędził młodość w ubeckich katowniach. Kartki i laurki można przysyłać pocztą lub przynosić osobiście do redakcji Portalu Płock (ul. Górna 40 lok. 3, 09-402 Płock) do południa w poniedziałek 27 lipca.

Więcej o panu Wiktorze i akcji tutaj:

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE