Reklama

Przypominamy: ostatnia chwila na PIT-y

Opublikowano:
Autor:

Przypominamy: ostatnia chwila na PIT-y - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do 2 maja mamy czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Dla tych, którzy zostawili sobie składanie PIT-ów na ostatnią chwilę, urząd wydłużył godziny pracy.

Tylko do 2 maja mamy czas na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Dla tych, którzy zostawili sobie składanie PIT-ów na ostatnią chwilę, urząd wydłużył godziny pracy.

Jak zapowiada Maciej Imielski, naczelnik płockiego Urzędu Skarbowego, w czwartek i piątek urząd wydłuża godziny pracy do 18.00 dla wszystkich, którzy preferują osobiste złożenie zeznania podatkowego, a jeszcze tego nie zrobili. W urzędzie można również skorzystać z dwóch stanowisk komputerowych przystosowanych do wysłania rozliczenia rocznego drogą elektroniczną.

Urzędnicy ze skarbówki przypominają również, że od 18 marca można korzystać z usługi ministerstwa finansów, która upraszcza i przyspiesza składanie rozliczenia rocznego. Jest to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (tzw. PFR) PIT-37 (dla tych, którzy uzyskują przychody z pracy, rent i emerytur oraz z innych źródeł) oraz PIT-38 (dla tych, którzy mają przychody z kapitałów pieniężnych). W PFR zawarte są już informacje od płatników (pracodawców) i organów rentowych, czyli m. in. dochód, pobrane zaliczki czy zapłacone składki – nie trzeba niczego przepisywać. Pozostaje tylko uzupełnić dane, np. jeśli korzystasz z ulg podatkowych lub chcesz przeznaczyć 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Usługa ta udostępniona została na stronie Portalu Podatkowego  (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl,  ppuslugi.mf.gov.pl).

                                                                              

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE