Reklama

Przynieś pluszaka, uciesz dzieciaka. To już w sobotę

Opublikowano:
Autor:

Przynieś pluszaka, uciesz dzieciaka. To już w sobotę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w sobotę 23 listopada w płockiej Orlen Arenie, podczas meczu Orlen Wisła Płock - GOG przeprowadzona zostanie zbiórka zbiórka pluszaków.

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w sobotę 23 listopada w płockiej Orlen Arenie, podczas meczu Orlen Wisła Płock - GOG przeprowadzona zostanie zbiórka zbiórka pluszaków.

Pluszowy miś kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania akcji dobroczynnych np. zbiórek zabawek na rzecz potrzebujących dzieci. Właśnie z takim pomysłem wystąpił SPR Wisła Płock.

- 25 listopada 1902 roku powstał Teddy Bear - pierwszy pluszowy miś. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia podczas meczu Orlen Wisła Płock - GOG Handbold przeprowadzimy zbiórkę pluszaków, które później trafią do najmłodszych i najbardziej potrzebujących dzieci z Płocka - czytamy na stronie SPR. - Zatem jeśli już wyrośliście ze swoich pluszaków, przekażcie je tym, którym sprawią jeszcze wiele radości.

Pluszak to symbol dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Jeśli ktoś ma zbędną zabawkę, niech przyniesie do płockiej hali. Mecz w ramach Ligi Mistrzów rozpocznie się w Orlen Arenie w sobotę 23 listopada o godz. 15. Zapowiada się bardzo dobra frekwencja, bowiem zwycięstwo w pojedynku z Duńczykami zapewniłoby Nafciarzom bardzo ważny awans do dalszej fazy prestiżowych rozgrywek.

Dodajmy, że Dzień Pluszowego Misia odchodzimy dopiero od 2002 r. A wszystko zaczęło się od prezydenta USA Teodora Roosvelta, który w 1902 r. wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka, Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w prasie. Zobaczył to pewien producent zabawek, zainspirował się wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci - właśnie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Na fali popularności misia przez lata pwstało wiele postaci, np. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Miś Coralgol.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE