Reklama

Przymierzasz się do stworzenia domowej biblioteczki? Zobacz, o czym nie zapomnieć

Opublikowano:
Autor:

Przymierzasz się do stworzenia domowej biblioteczki? Zobacz, o czym nie zapomnieć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Posiadanie bogatej domowej biblioteczki stanowi obiekt westchnień chyba każdego miłośnika książek. Z marzeń wcale nie trzeba rezygnować, nawet wtedy, gdy dysponujemy niewielkim mieszkaniem. Przy odrobinie dobrych chęci można wygospodarować optymalny kącik do przechowywania i eksponowania książek, z posiadania których jesteśmy zwyczajnie dumni.

Posiadanie bogatej domowej biblioteczki stanowi obiekt westchnień chyba każdego miłośnika książek. Z marzeń wcale nie trzeba rezygnować, nawet wtedy, gdy dysponujemy niewielkim mieszkaniem. Przy odrobinie dobrych chęci można wygospodarować optymalny kącik do przechowywania i eksponowania książek, z posiadania których jesteśmy zwyczajnie dumni.

Po pierwsze: zdobycie właściwych półek

Jeśli nasze półki będą sporej długości, powinny być też odpowiednio grube. Muszą bowiem udźwignąć spory ciężar. Najlepiej do tego celu sprawdzają się półki wykonane z litego drewna lub solidnego tworzywa sztucznego zaimpregnowanego w taki sposób, aby można było je łatwo czyścić.

Każdy, kto uważa się za mola książkowego, chce nabyć kolejne tytuły lub – wręcz przeciwnie – pozbyć się tych przeczytanych, powinien zajrzeć na skup książek w Warszawie.

Po drugie: maksymalizacja przestrzeni na półkach

Układanie książek na dwa rodzaje głębokości to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca. Można maksymalizować przestrzeń na półkach, wykorzystując do tego celu układanie książek w stosikach. Wszystko zależy od tego, książkami jakiej wielkości dysponujemy.

Po trzecie: czyszczenie książek

Niezależnie od tego, czy mamy małą, czy dużą kolekcję, warto dbać o jej czystość. Okładki i brzegi książek warto regularnie przecierać suchą ściereczką z mikrofibry. Dobrym pomysłem jest zawieszenie raz na jakiś czas zawieszki przeciwko molom. Warto też zabezpieczać książki przed zbyt silnym działaniem promieni słonecznych. Jeśli nasza biblioteczka znajduje się bardzo blisko okna, w doskonale nasłonecznionym pokoju, warto zainwestować w rolety okienne.

Po czwarte: sposób ułożenia książek

Nie istnieje jeden właściwy sposób na uporządkowanie książek  w domowej przestrzeni. Mając wysoki regał, możemy reorganizować ich ustawienie tyle razy, ile nam się podoba. Możemy rozważyć ustawienie tytułów w porządku chronologicznym, od pierwszej litery nazwiska autora. Możemy również skupić się na wielkości książek i ułożyć je od najmniejszej do największej. Możemy również ustawić je, biorąc pod uwagę kolor okładek. Wówczas książki, ustawione na półkach w odpowiedni sposób, będą cieszyć eleganckim układem kolorystycznym, który daje ciekawe efekty wizualne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE