Reklama

Reklama

Przygotowania dobiegają końca. Oddział covidowy także w szpitalu św. Trójcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Przygotowania dobiegają końca. Oddział covidowy także w szpitalu św. Trójcy - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Startuje oddział covidowy w miejskim szpitalu. Jak zdradził włodarz miasta, do szpitala św. Trójcy dotarł już niezbędny sprzęt i trwają ostatnie przygotowania. Oddział dla pacjentów z koronawirusem wkrótce zacznie przyjmować pacjentów. – W tej chwili wypisywani są ostatni pacjenci z interny – potwierdził prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Reklama

Jak zapowiedział włodarz miasta, oddział zacznie funkcjonować tuż po weekendzie. 

- Po trzech tygodniach od decyzji ministra, oddział covidowy w miejskim szpitalu będzie mógł wkrótce przyjąć pacjentów – stwierdził Andrzej Nowakowski. – Do dyspozycji przygotowano 55 łóżek w tym 5 łóżek z respiratorami – zapowiedział.

Uruchomienie oddziału covidowego oznacza, że do placówki przy ul. Kościuszki trafił wyczekiwany sprzęt, bez którego – w opinii dyrekcji szpitala – nie możliwe było niesienie pomocy pacjentom z kronawirusem.

- Sami musieliśmy go sobie przywieźć z Agencji Rezerw Materiałowych – wyjaśniał Nowakowski. – Przygotowania trwają od czwartku. Wypisujemy ostatnich pacjentów z interny, którzy albo wrócą do domów, albo trafią do innych placówek. W ciągu weekendu sprawdzimy jeszcze raz sprzęt i wprowadzimy ostatnie poprawki – stwierdził prezydent Płocka.

O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, oddział covidowy w szpitalu św. Trójcy zacznie funkcjonować już od najbliższego poniedziałku, czyli od 19 kwietnia.

- Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego to za dwa dni pierwsi pacjenci covidowi będą przyjmowani także w szpitalu św. Trójcy – potwierdził Andrzej Nowakowski. – Wielkie podziękowania dla wszystkich za pomoc i determinację w tym, aby udało się to zrealizować – mówił prezydent.

Ta decyzja będzie miała jednak swoje konsekwencje. Start oddziału covidowego sprawił, że w placówce przy ul. Kościuszki przestają działać dwa oddziały: interna oraz pediatria.

Zadania obu z nich będzie musiał przejąć Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku. To duży problem, bo choć pediatria w miejskim szpitalu to zaledwie kilka łóżek, to oddział chorób wewnętrznych liczy ich już ponad 40. Włodarz miasta przekonuje jednak, że nie było innego wyjścia. 

- Tam będą leżeli pacjenci z COVID-19, bo właśnie na internie są najlepsze warunki – i pod względem opieki dla chorych i logistycznym – tłumaczył prezydent. – Niestety Winiary będą musiały przejąć wszystkich tych pacjentów – dodał na koniec. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy