Reklama

Przy Południowej zbudują placówkę opiekuńczo-wychowawczą

Opublikowano:
Autor:

Przy Południowej zbudują placówkę opiekuńczo-wychowawczą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1,5 mln zł ma kosztować budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Południowej. W miejscu tym kiedyś działała policyjna izba dziecka. Budynek co prawda rozebrano w połowie zeszłego roku. Nowy ośrodek zgodnie z planami ma być gotowy na wiosnę 2019 r.

Ponad 1,5 mln zł ma kosztować budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Południowej. W miejscu tym kiedyś działała policyjna izba dziecka. Budynek co prawda rozebrano w połowie zeszłego roku. Nowy ośrodek zgodnie z planami ma być gotowy na wiosnę 2019 r.

Obiekt będzie miał ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 

- Będzie w nim siedem sypialni ze wspólną na dwa pokoje łazienką, zaplecze kuchenne z pokojem telewizyjnym oraz pokój nauki. Będą tu także pomieszczenia dla wychowawców, pralnia z suszarnią i kotłownia. Placówka będzie dostosowana do przyjęcia osób niepełnosprawnych. W projekcie przewidziano montaż zewnętrznej platformy dla niepełnosprawnych - informuje Alina Boczkowska, odpowiedzialna w ratuszu za kontakty z mediami.

Na tym jednak nie koniec, bo W ramach przedsięwzięcia zostanie również przebudowany istniejący budynek gospodarczy. Ogrodzenie terenu oraz utwardzenie kostką brukową - to kolejne plany. W tym roku na inwestycję zarezerwowano 940 tys. zł, a w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2019 rok 700 tys. zł. 

Dodajmy, że w placówce znajdzie się miejsce dla 14 osób. To pokłosie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zgodnie z przepisami, od 1 stycznia 2021 roku w placówkach nie będzie mogło przebywać więcej dzieci. Proces tworzenia czternastoosobowych placówek miasto powinno zakończyć do 31 grudnia 2020 roku.

Urzędnicy zakładają, że docelowo Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Płocku (obecnie placówka socjalizacyjna – 30 miejsc i placówka interwencyjna 23 miejsca) zostanie przekształcony w trzy 14-osobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze. Gdzie miałyby powstać? Właśnie przy ul. Południowej 13. Poza tym w budynku obecnie zajmowanym przez placówkę socjalizacyjną Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Mościckiego 6; w budynku po Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 przy ul. Tadeusza Gajcego 7 (oczywiście po odpowiedniej adaptacji). Ta ostatnia lokalizacja będzie możliwa, o ile poradnia zostanie przeniesiona do obiektu po byłej Szkole Podstawowej Nr 17.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE