Reklama

Przetarg dotyczący stadionu jeszcze w tym roku? Całkiem możliwe

Opublikowano:
Autor:

Przetarg dotyczący stadionu jeszcze w tym roku? Całkiem możliwe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy mogłaby zostać wbita pierwsza łopata pod nowy obiekt przy ul. Łukasiewicza?

Kiedy mogłaby zostać wbita pierwsza łopata pod nowy obiekt przy ul. Łukasiewicza? 

W „Przeglądzie Sportowym” ukazał się artykuł dotyczący planów miasta odnośnie stadionu dla Nafciarzy. Nowy obiekt, którego koncepcję przygotowało biuro Bończa Studio – przypomnijmy - miałby w przyszłości pomieścić 15 tys. kibiców. Budowa będzie odbywała się etapami i może potrwać do 2021 lub 2022 roku. Wciąż nie zapadła decyzja, czy obiekt powstanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” czy też pojawią się osobne dwa przetargi na projekt i budowę.

W artykule pojawia się często powtarzana przy tym temacie kwota 100 mln zł na realizację (na razie do wyłożenia przez miasto, odpowiedzi z Orlenu wciąż nie ma), lecz prezydent zastrzega też, że ostatecznie ta kwota może okazać się wyższa. Wszystko zależy od przetargu. Całkiem możliwe, że postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone jeszcze w tym roku, a rozstrzygnięcie nastąpi na początku 2018 roku. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Kiedy więc jest szansa na symboliczną pierwszą łopatę? Prezes klubu, Jacek Kruszewski chciałby, by to nastąpiło w maju 2018 roku z racji, że budowa płockiego stadionu rozpoczęła się w maju 1968 roku. W rozmowie z dziennikarzem „Przeglądu Sportowego” przyznał, że bardziej prawdopodobny jest jednak październik.

[ZT]16973[/ZT]

[ZT]16436[/ZT]

[ZT]16057[/ZT]

[ZT]15834[/ZT]

[ZT]15560[/ZT]

[ZT]14410[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE