Reklama

Przemytnicy narkotyków zatrzymani. Towar był wart 5,5 mln złotych

Opublikowano:
Autor:

Przemytnicy narkotyków zatrzymani. Towar był wart 5,5 mln złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura Krajowa przeprowadziły akcję, w której zatrzymano 13 osób podejrzanych o przemyt narkotyków. Zdaniem śledczych, mieli oni wprowadzić do obiegu setki kilogramów substancji psychoaktywnych, a zabezpieczony w czasie aresztowań towar na czarnym rynku wart jest ok. 5,5 mln złotych.

Centralne Biuro Śledcze Policji i Prokuratura Krajowa przeprowadziły akcję, w której zatrzymano 13 osób podejrzanych o przemyt narkotyków. Zdaniem śledczych, mieli oni wprowadzić do obiegu setki kilogramów substancji psychoaktywnych, a zabezpieczony w czasie aresztowań towar na czarnym rynku wart jest ok. 5,5 mln złotych. 

Jak informuje CBŚP, w akcji zatrzymano łącznie 13 osób w Płocku i w Łodzi. Ustalenia wskazują, że w latach 2009-2016 z Niemiec do Polski, głównie do województw łódzkiego i mazowieckiego, trafiły setki kilogramów narkotyków, m.in. marihuany, amfetaminy, heroiny czy ecstasy. 

- Niektórzy z podejrzanych byli w przeszłości karani, m.in. za przestępstwa narkotykowe, groźby karalne, pobicia. Według śledczych podejrzani mogli wprowadzić do obrotu prawie 450 kilogramów narkotyków, o łącznej „czarnorynkowej” wartości ponad 5,5 miliona złotych - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji. - W trakcie czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar między innymi trzy samochody osobowe oraz pieniądze.

Prokuratura przedstawiła już zarzuty: udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt do Polski, a także obrót znacznymi ilościami narkotyków, z czego mogli sobie uczynić stałe źródło dochodu. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE