Reklama

Przemycali marihuanę w autach transportowanych na lawetach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Przemycali marihuanę w autach transportowanych na lawetach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Środki odurzające miały być przemycane z Hiszpanii do Polski, a dokładnie na teren Mazowsza Północnego. Podczas działań funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli około 12 kilogramów marihuany.

Środki odurzające miały być przemycane z Hiszpanii do Polski, a dokładnie na teren Mazowsza Północnego. Podczas działań funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli około 12 kilogramów marihuany.

Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji odkryli, że narkotyki są przemycane w używanych samochodach transportowanych do Polski, które znajdowały się na naczepach samochodów ciężarowych. Narkotyki ukrywano w różnych elementach samochodowych (marihuana miała znajdować się za tapicerką drzwi lub w podłodze auta). Aby dostać się do nielegalnych substancji, najpierw trzeba było je zdemontować.

Zatrzymano sześć osób - kierowców pojazdów ciężarowych oraz adresatów, do których miały trafić samochody osobowe. -  Z wstępnych ustaleń śledczych oraz z zebranego materiału dowodowego wynika, że do transportu samochodów byli wynajmowani kierowcy niewtajemniczeni w przestępczy proceder, zaś odbiorcami narkotyków miały być m.in. dwie osoby mieszkające w Płocku - informuje CBŚP.

Dwie osoby w Prokuraturze Okręgowej w Płocku usłyszały już zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających, czyli przemytu 8 kg narkotyków.

W trakcie działań zabezpieczono również dwa transporty środków odurzających w łącznej ilości prawie 12 kilogramów marihuany. CBŚP tak opisuje prowadzone działania: - Najpierw został skontrolowany opel combo, który był przewożony na naczepie samochodu ciężarowego. W oplu policjanci znaleźli marihuanę ukrytą za tapicerką drzwi oraz w podłodze. Wówczas zabezpieczono ponad 8 kg marihuany. Następnego dnia policjanci CBŚP zatrzymali do sprawdzenia kierowcę lawety, który przewoził na naczepie trzy samochody osobowe. Okazało się, że w dwóch pojazdach były ukryte kolejne narkotyki. Tym razem w volvo oraz fiacie doblo policjanci znaleźli prawie 4 kg marihuany.

Policjanci wspólnie z prokuratorami wyjaśniają wszelkie aspekty sprawy, m.in. odbiorcę pozostałych narkotyków. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE