Reklama

Przedszkole coraz bliżej. Zobaczcie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Przedszkole coraz bliżej. Zobaczcie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca budowa nowego przedszkola na Podolszycach Północ. Równocześnie trwa rozbiórka starego kontenera, w którym przez ponad 30 lat pierwsze kroki stawiały setki płocczan.

Dobiega końca budowa nowego przedszkola na Podolszycach Północ. Równocześnie trwa rozbiórka starego kontenera, w którym przez ponad 30 lat pierwsze kroki stawiały setki płocczan.

Widać już mniej więcej, jak będzie wyglądało nowe przedszkole, które powstaje przy ulicy Łączniczek tuż obok Szkoły Podstawowej nr 23. Nie jest może tak ładne jak to na Kochanowskiego, ale nie pomalowano go również w jaskrawe barwy jak przedszkola w Imielnicy czy Zespołu Szkół Specjalnych na Cholerce (uczciwie dodajmy, że tylko część płocczan kręci nosem na tę odważną kolorystykę - druga część jest zachwycona wesołymi ścianami). Wrażenie robi tym lepsze, że nie wyburzono jeszcze parterowego kontenera, w którym przez lata obowiązek edukacji przedszkolnej wypełniały maluchy z tej część miasta.

Nowe przedszkole budują Inwestycje Miejskie. Będzie miało powierzchnię ponad 2,1 tys. m kw. i ma pomieścić ok. 180 maluchów.

W tej chwili wykonawca, czyli firma Budrox z Gostynina prowadzi prace dwutorowo - trwają ostatnie roboty przy budowie nowego przedszkola, a równocześnie rozpoczęła się rozbiórka starego.W jego miejscu powstanie plac zabaw z gumową nawierzchnią, posadzona zostanie zieleń. Teren przedszkola zostanie ogrodzony 3-metrowym ogrodzeniem i oświetlony.

Na I etap, czyli wybudowanie nowego przedszkola i altanki śmietnikowej, wykonawca ma czas do listopada 2015 roku. Z kolei do czerwca 2016 r. ma zakończyć prace związane z rozbiórką istniejącego przedszkola, a także ogrodzeniem terenu,  budową placu zabaw, parkingu, dróg wewnętrznych i oświetlenia.

Całość inwestycji pochłonie blisko 6,5 mln zł.

Fot. Małgorzata Rostowska / Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE