Reklama

Przedstawiono drużynę Koalicji Obywatelskiej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Przedstawiono drużynę Koalicji Obywatelskiej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości – To znowu ja, przepraszam – śmiał się Andrzej Nowakowski podczas przedstawiania drużyny Koalicji Obywatelskiej w niedzielę w jednej z sal NovegoKina Przedwiośnie.

– To znowu ja, przepraszam – śmiał się Andrzej Nowakowski podczas przedstawiania drużyny Koalicji Obywatelskiej w niedzielę w jednej z sal NovegoKina Przedwiośnie.

– 21 października są wybory, a ja po raz kolejny proszę państwa o głos – zwrócił się do obecnych szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, Andrzej Nowakowski. – Ostatnie osiem lat to dla mnie czas wytężonej pracy, ale i ogromnej satysfakcji z racji tego, co udało się zrobić. Część z tych osób jest gotowa, aby dalej nieść odpowiedzialność, bo wierzy, że warto zmieniać miasto na polu inwestycji, edukacji, wychowania, pomocy społecznej, kultury, sportu, na rzecz seniorów, opierając się na środkach z budżetu miasta i te zdobyte z Unii Europejskiej.

Każdego z kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma – Nowoczesna Koalicja Obywatelska przedstawiał właśnie Nowakowski, który ponownie stara się o posadę prezydenta Płocka.

[ZT]20432[/ZT]

okręg nr 1

1 JAROSZEWSKI Artur 

- Organizuje pracę Rady Miasta Płocka. Jako pierwszy miał odwagę powiedzieć, że z powietrzem w Płocku nie dzieje się dobrze. Stąd te działania prozdrowotne.
2. OLEJNIK Joanna Ewa

- Przedsiębiorcza, aktywna kobieta, motocyklistka, która od kilku lat organizuje zlot motocyklistów w naszym mieście. To ona pierwsza przyprowadziła do mojego gabinetu księdza, ponieważ jednym z elementów zakończenia sezonu motocyklowego jest właśnie Msza Św.
3 SZADKOWSKA Elżbieta (kandyduje z Nowoczesnej, nieobecna w niedzielę)

4. POGONOWSKI Mariusz

- Aktor płockiego teatru, zaangażowany w pracę z młodymi ludźmi, bo kocha to, co robi. Jestem przekonany, że takie wsparcie, jeśli chodzi o kulturę, będzie nam potrzebne również w radzie miasta.
5. BANASIAK Joanna 

- To nie tylko pani dyrektor Książnicy Płockiej. W swoją pracę wkłada mnóstwo serca, organizując wiele fantastycznych projektów. W tym roku odpowiedzialna za projekt rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Harcerka.
6. KŁOBUKOWSKI Mirosław

- Prezes MTBS, odpowiedzialny za program „Mieszkania na start”. Pozyskujemy bezzwrotne środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.
7. KOWALCZYK-KORBA Teresa

- Poznaliśmy się przy budynku sądu. Pani doktor bardzo głęboko wierzy, że w Polsce powinno być przestrzegane prawo, powinna być przestrzegana Konstytucja.
8. LISOCKI Piotr

- Jako członek wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z  reguły chodzi w białej czapeczce. Wraz z WOPR-em miasto stara się zapewnić bezpieczeństwo w akwenach wodnych, organizując różne imprezy. W przyszłym roku planujemy organizację mistrzostw Polski na skuterach wodnych.
9 PIETRZAK Łukasz Maria (nieobecny z racji obowiązków zawodowych)

okręg nr 2

1.TEREBUS Jacek Piotr

- Wiceprezydent Płocka. Bez niego nie byłoby 70-80 proc. inwestycji w mieście. Spieraliśmy się wielokrotnie, ale to, po czym możemy jeździć, to jego zasługa.
2. MALISZEWSKI Tomasz

- Radny od 12 lat. Solidny, pracowity, uczciwy, zaangażowany w pracę, sekretarz Rady Miasta Płocka.
3. KAMIŃSKA Małgorzata Alicja

- Zaangażowana w edukację. Kolejna nasza przyjaciółka z Nowoczesnej w ramach Koalicji Obywatelskiej.
4. LEWICKI Grzegorz

- Senior, ale ciągle pełen energii. Solidny, zaangażowany w pracę. Długo zabiegał o realizację ul. Górnej i Filtrowej.
5.. KRASUSKA Marta

- Zaangażowana w projekty prozdrowotne, sportowe. Kocha zwierzęta. Składa projekty do budżetu obywatelskiego.
6. BORKOWSKI Krzysztof Stefan

- Długo go namawiałem. Dwa razy mi odmówił, ale wreszcie powiedział, że nie chce stać z boku. Stał pod sądami, wierząc, że te działania mogą coś w Polsce zmienić niczym kropla, która drąży skałę.

7. KORNESZCZUK Jadwiga Lucyna

- To chyba najbardziej roztańczona osoba, jaką znam. Seniorzy bawią się dzięki niej na tanecznych wtorkach w ogródku MZOS. W Centrum Aktywności Seniora gospodarzami są seniorzy, nie urzędnicy.
8. MIECZNIKOWSKA Katarzyna

- Chce działać na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście.
9. CHROBOT Łukasz Mariusz

- Będzie go widać nie tylko z racji wzrostu. Bardzo aktywny. Mocno związany z Wisłą Płock, kibic, ale też przedsiębiorca.

okręg nr 3

1. SIEMIĄTKOWSKI Roman Wiesław

- Nie zawsze są tylko piękne chwile. Można powiedzieć, że jest przy mnie na dobre i na złe. Państwowa Inspekcja Pracy zwróciła uwagę sekretarzowi, że on nie chce iść na urlop. Dostaliśmy za to mandat. Na jego barkach spoczywa kultura, sport i edukacja. Do niego przychodzą dyrektorzy wszystkich szkół. Stypendia dla uczniów szkół branżowych, projekt matury międzynarodowej to także dzięki niemu.
2. KRAJEWSKA Iwona

- Szefowa Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Sprawia, że Płock staje się coraz bardziej znanym miejscem. Nawet do mojego gabinetu przyprowadza całe grupy osób. Autorka wielu fantastycznych projektów dla uczniów. Radna na szóstkę.
3. KULIS Mirosław

- Z Nowoczesnej. Uczciwy, solidny, gotowy razem z nami zmieniać Płock.
4. NAGADOWSKI Rafał Krzysztof

- Inżynier i przedsiębiorca. Działa na rzecz młodzieży. Nasz człowiek po tamtej stronie Wisły.
5. KOWAL Konrad Paweł

- Zaangażowany w swoją pracę. Do niego na zajęcia z boksu chodził jeden z moich synów. Jest jedną niewielu osób, której udzielałem ślubu. Jego dziecko narodziło się dzięki zastosowaniu metody in vitro.
6. CHROMIEC Julia

- Bardzo zaangażowana radna  z osiedla Pradolina Wisły.
7. OGRODNIK Małgorzata Maria

- Kolejna radna osiedlowa, tylko tym razem ze Skarpy. Są tam pikniki, gimnastyka dla seniorów. A co pewien czas mówi do mnie, żebym przyszedł, zobaczył, bo tu potrzeba zrobić chodnik, tam ulicę.
8. NIŻEJEWSKI Łukasz Mikołaj (nieobecny)

okręg nr 4

1. DOMOSŁAWSKA Daria Magdalena

- Pracuje m.in. jako rehabilitantka w Szpitalu Św. Trójcy. W zasadzie mogłaby kojarzyć się tylko z trzema literami: AED. Dzięki niej w Płocku są defibrylatory, które mogą uratować życie. To ona przekonywała do ich zakupu. Działa w środowisku sportowym. Nakłaniała do powstania ścieżki biegowej wokół Sobótki.
2. KRAS Artur Bolesław

- Związany z fotografią, kulturą, wieloletni radny i przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w tej kadencji.
3. KWARCIŃSKA-KULIS Katarzyna Joanna

- To znowu transfer z płockiego koła Nowoczesnej. Bardzo dobrze, że jesteśmy razem i razem chcemy wziąć odpowiedzialność za Płock. Nauczycielka, aktywna społecznie. Witaj na pokładzie – mówił Nowakowski. Jako jedyna poprosiła o głos. – Zrobię wszystko, aby w Płocku było dofinansowanie do metody in vitro - dodała.
4. WIĄCEK Maciej

- Generalnie na drugie imię ma Wisła Płock. Aktywny na osiedlu Winiary.
5 BUCZKOWSKI Krzysztof

- Były wiceprezydent. Zaangażowany w sprawy miasta. Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy. Dodam, że fantastycznie strzela z kuszy.
6. SZKOPEK Iwona Maria

- Działa w obszarze pomocy społecznej prywatnie i zawodowo. Jedna z trzech osób ze stowarzyszenia Wolne Miasto Płock.
7. JASION Jacek (nieobecny, w poprzednich wyborach dostał się do Rady Miasta Płocka z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej)

- Wczoraj miałem okazję wręczać mu pas mistrza świata. Pokonał swojego przeciwnika w walce w Orlen Arenie.

Liderem, „jedynką”, w wyborach do sejmiku jest wicemarszałek województwa mazowieckiego, Wiesław Raboszuk. – Ważne, aby działać wspólnie i te środki unijne pompować w Płock. Chodźmy razem do tych wyborów – stwierdził. Na liście znalazł się także prezes jednej z miejskich spółek i obecny radny sejmiku, Stefan Kotlewski.

Ostatnie słowa należały do Andrzeja Halickiego. - Wiesz Andrzeju z jakim numerem listy prowadziłeś drużynę w 2010 r.? Z czwórką. Była wygrana. W 2014 r. znów czwórka i co? Wygrana. A teraz jaki mamy numer listy? Cztery. I co będzie? – pytał zgromadzonych Halicki, którzy wspólnie krzyknęli „wygrana”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE