Reklama

Przed nami kolejny Hackathon. Będą tworzyć aplikacje dla Płocka

Opublikowano:
Autor:

Przed nami kolejny Hackathon. Będą tworzyć aplikacje dla Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Efektem poprzedniej edycji maratonu programowania jest komercjalizacja trzech projektów. Okazuje się, że nie trzeba być informatykiem, by stworzyć aplikację przydatną płocczanom. Jakie pomysły opracowano w zeszłym roku?

Efektem poprzedniej edycji maratonu programowania jest komercjalizacja trzech projektów. Okazuje się, że nie trzeba być informatykiem, by stworzyć aplikację przydatną płocczanom. Jakie pomysły opracowano w zeszłym roku?

Hackathon to jeden z pierwszych w Polsce maratonów programowania, który w zeszłym roku odbył się właśnie w Płocku. To podczas tego wydarzenia powstały takie aplikacje jak:  

aplikacja do organizowania składu do gry, aplikacja informująca nas, jaką aktywność możemy podjąć w mieście w danym momencie, czy aplikacja prezentująca historię danego obiektu, w pobliżu którego akurat się znajdujemy. Wśród pomysłów pojawiła się także aplikacja dla alergików, dzięki której dowiemy się, jak poruszać się po mieście, by ominąć strefy, w których np. koszona jest trawa, czy aplikacja umożliwiająca sprawdzanie kolejki interesantów w danym urzędzie oraz pobranie wirtualnego numerka.

Druga edycja maratonu odbędzie się w weekend 16-17 czerwca w Domu Technika w Płocku. Do Hackathonu można się zgłaszać do 10 czerwca, za pośrednictwem strony: hackathon.plock.eu, preferowane są 3-osobowe zespoły. Co ważne, nie trzeba być informatykiem, by wziąć udział w Hackathonie. 

- Ogromnym zaskoczeniem dla nas było, że dwa zespoły to była młodzież z pierwszych klas szkół średnich - mówił podczas dzisiejszej konferencji wiceprezydent, Jacek Terebus. - Choć młodzi ludzie przyszli na Hackathon zachęceni przez swoich nauczycieli informatyki, nie wiedzieli, co ich tam spotka. Jak sami później opowiadali, wyszli z dużą wiedzą informatyczną. 

Poprzedni maraton trwał 40 godzin, a jego efektem są trzy projekty, które prawdopodobnie jeszcze jesienią zostaną udostępnione mieszkańcom.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tu w Płocku powstały rozwiązania informatyczne, które będą wykorzystywane na całym świecie - mówił dziś Tomasz Turczynowicz, prezes firmy Smart Factor, głównego partnera płockiego maratonu programowania. - Technologie, które mamy dostępne w Płocku, niczym nie różnią się od tych, które mamy dostępne w Singapurze, Nowym Jorku, czy Londynie. Wszystkie telefony, tablety, smartfony są takie same na cały świecie. Dlaczego z tego nie skorzystać?

W tym roku tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo cybernetyczne, ale też mobilność i bezpieczeństwo na drogach oraz pomysły na wsparcie przedsiębiorców i przyciągnięcie do Płocka inwestorów. Uczestnicy mogą liczyć również na wsparcie mentorów z całej Europy. 

Najważniejszym celem będzie jednak przede wszystkim dobra zabawa, a na zwycięzców tegorocznego Hackathonu czeka wysokiej klasy sprzęt komputerowy. 

- W całej Polsce brakuje kilkunastu tysięcy programistów - stwierdził Tomasz Turczynowicz - Teraz jest właśnie czas dla takich miast jak Płock, żeby tutaj ściągnąć inwestorów i pokazać, że można tutaj zbudować swoją siedzibę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE