Reklama

Przebudują skrzyżowanie ul. Tysiąclecia, Bielskiej i Mickiewicza

Opublikowano:
Autor:

Przebudują skrzyżowanie ul. Tysiąclecia, Bielskiej i Mickiewicza  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2019 rok będzie rokiem remontów. Przed nami przebudowa al. Kilińskiego, zaś w innej części miasta stanie się podobnie - spółka Wodociągi Płockie szuka wykonawcy, który zajmie się rozdziałem kanalizacji na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w ul. Tysiąclecia i przebudową tej ulicy, a także skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Mickiewicza i Tysiąclecia.

2019 rok będzie rokiem remontów. Przed nami przebudowa al. Kilińskiego, zaś w innej części miasta stanie się podobnie - spółka Wodociągi Płockie szuka wykonawcy, który zajmie się rozdziałem kanalizacji na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w ul. Tysiąclecia i przebudową tej ulicy, a także skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Mickiewicza i Tysiąclecia.

Wykonawcę, który zajmie się robotami na ul. Tysiąclecia, być może poznamy jeszcze w tym miesiącu (26 lutego). Zakres koniecznych prac do zrobienia jest duży:

- Dziś pod ul. Tysiąclecia funkcjonuje kolektor ogólnospławny, który zbiera zarówno ścieki sanitarne, jak i wody opadowe. Jego średnica nie jest duża i w rezultacie w czasie burzy przed tzw. stodołą tworzy się kałuża wody i bywa, że ulica staje się całkowicie nieprzejezdna. Dlatego niezbędne jest rozdzielenie kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. W rzeczywistości sprowadza się to do budowy nowego kolektora deszczowego, a ten ogólnospławny zacznie służyć do odbierania ścieków sanitarnych - wyjaśnia Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka.

Spółka Wodociągu Płockie sukcesywnie prowadzi rozdział kanalizacji. - Prace, które w ubiegłym roku toczyły się w al. Kobylińskiego, i które trwają jeszcze w sąsiedniej al. Pawła Nowaka to właśnie budowa kolektorów deszczowych, prowadzonych w kierunku Tysiąclecia. Nimi właśnie  deszczówka z tej ulicy popłynie do podczyszczalni przy ul. Jasnej - dodaje.

[ZT]21510[/ZT]

[ZT]21551[/ZT]

Oczywiście zakres prac nie obejmuje wyłącznie tego, co głęboko pod ziemią. To również chodnik i oświetlenie. Jaki będzie rezultat przebudowy skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Bielską i Mickiewicza? - Zmieni się układ wysp - uzupełnia pracownik Ratusza. - Dla wyjeżdżających z ul. Tysiąclecia na ul. Bielską powstaną trzy pasy ruchu: jeden lewoskręt, jeden pas do jazdy na wprost oraz jeden prawoskręt. Ten ostatni będzie dość długi. Aby go wykonać, przeniesiemy przystanek autobusowy spod stacji diagnostycznej na Tysiąclecia na ul. Bielską - czyli na wysokość banku ING.

Co jeszcze ulegnie zmianie? Przejście dla pieszych na wysokości Atrium Mosty zostanie przedzielone wysepką. Ponadto zostaną połączone drogi rowerowe - ta z ul. Mickiewicza z tą wzdłuż Tysiąclecia.

Plan zakłada, że prace rozpoczną się w maju. Ulica Tysiąclecia musi być przejezdna najpóźniej 31 grudnia 2019 r. Termin zakończenia inwestycji potwierdzony zgłoszeniem do odbioru i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie powinno nastąpić do 31 marca 2020 r.
 

Fot. Emil Grochowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE