Reklama

Przebudowa dwóch mostów. Utrudnienia już od poniedziałku

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa dwóch mostów. Utrudnienia już od poniedziałku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace na swoim terenie zapowiada Starostwo Powiatowe w Płocku. To w ramach przebudowy drogi powiatowej, wspartej dotacją w wysokości ponad 7,6 mln zł.

Prace na swoim terenie zapowiada Starostwo Powiatowe w Płocku. To w ramach przebudowy drogi powiatowej, wspartej dotacją w wysokości ponad 7,6 mln zł.

Powiat używa nomenklatury "mosty", ale tak naprawdę chodzi o niewielkie mostki na drodze powiatowej nr 3759W na odcinku Szumanie – Bielsk. Mostki może i niewielkie, ale trasa popularna, sporo osób korzysta z niej, by dostać się z okolicy np. do Płocka czy do drogi krajowej nr 10. 

W październiku ub.r. inwestycja powiatu została wsparta pokaźną kwotą z Unii i budżetu państwa. Trasa na odcinku Szumanie-Bielsk (ok. 15 km od Płocka) zostanie rozbudowana i przebudowana. Inwestycja obejmie ponad 7,5 km. W ramach projektu nawierzchnia zostanie wyrównana i poszerzona do 6 m. Ponadto przebudowane zostaną dwa mostki i skrzyżowanie z drogą wojewódzką. Jezdnie zostaną odwodnione, a pobocza uporządkowane. Pojawią się też nowe bariery ochronne.

- Już od poniedziałku 17 lutego utrudnienia w ruchu występować będą w miejscowości Siemienie w gminie Drobin - informuje płockie starostwo. - Przewidywany termin zakończenia prac to 20 kwietnia. Kolejne prace planowane są w miejscowości Giżyno w gminie Bielsk. Przewidywany termin utrudnień: od 20 kwietnia do 31 maja 2020 roku.

Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, zwiększy i polepszy mobilność, a także usprawni układ komunikacyjny i dostępność do głównych szlaków transportowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE