Reklama

Reklama

Przebudowa dwóch mostów. Utrudnienia już od poniedziałku

Opublikowano: czw, 13 lut 2020 18:23
Autor:

Przebudowa dwóch mostów. Utrudnienia już od poniedziałku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace na swoim terenie zapowiada Starostwo Powiatowe w Płocku. To w ramach przebudowy drogi powiatowej, wspartej dotacją w wysokości ponad 7,6 mln zł.

Reklama

Prace na swoim terenie zapowiada Starostwo Powiatowe w Płocku. To w ramach przebudowy drogi powiatowej, wspartej dotacją w wysokości ponad 7,6 mln zł.

Powiat używa nomenklatury "mosty", ale tak naprawdę chodzi o niewielkie mostki na drodze powiatowej nr 3759W na odcinku Szumanie – Bielsk. Mostki może i niewielkie, ale trasa popularna, sporo osób korzysta z niej, by dostać się z okolicy np. do Płocka czy do drogi krajowej nr 10. 

W październiku ub.r. inwestycja powiatu została wsparta pokaźną kwotą z Unii i budżetu państwa. Trasa na odcinku Szumanie-Bielsk (ok. 15 km od Płocka) zostanie rozbudowana i przebudowana. Inwestycja obejmie ponad 7,5 km. W ramach projektu nawierzchnia zostanie wyrównana i poszerzona do 6 m. Ponadto przebudowane zostaną dwa mostki i skrzyżowanie z drogą wojewódzką. Jezdnie zostaną odwodnione, a pobocza uporządkowane. Pojawią się też nowe bariery ochronne.

- Już od poniedziałku 17 lutego utrudnienia w ruchu występować będą w miejscowości Siemienie w gminie Drobin - informuje płockie starostwo. - Przewidywany termin zakończenia prac to 20 kwietnia. Kolejne prace planowane są w miejscowości Giżyno w gminie Bielsk. Przewidywany termin utrudnień: od 20 kwietnia do 31 maja 2020 roku.

Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, zwiększy i polepszy mobilność, a także usprawni układ komunikacyjny i dostępność do głównych szlaków transportowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.