Reklama

Przebudowa drogi wylotowej na Warszawę coraz bliżej

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa drogi wylotowej na Warszawę coraz bliżej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś prezydent Andrzej Nowakowski podpisał porozumienie z GDDKiA, dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 62 z Płocka do Wyszogrodu. Powstanie także druga nitka ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od al. Armii Krajowej do granic miasta. Kiedy ruszy budowa?

Dziś prezydent Andrzej Nowakowski podpisał porozumienie z GDDKiA, dotyczące przebudowy drogi krajowej nr 62 z Płocka do Wyszogrodu. Powstanie także druga nitka ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od al. Armii Krajowej do granic miasta. Kiedy ruszy budowa?

- Kolejny krok wykonany! Druga jezdnia ulicy Wyszogrodzkiej do granic miasta bliżej! Właśnie podpisałem porozumienie z GDDKiA na realizację tego projektu! W tym roku prace koncepcyjno-projektowe, a w przyszłym rozpoczęcie budowy! Nas interesuje inwestycja w granicach miasta, ale przebudowany będzie cały odcinek drogi krajowej nr 62 z Płocka do Wyszogrodu - poinformował na swoim profilu na FB Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. 

Według porozumienia płocka część rozbudowy drogi krajowej nr 62 będzie realizowana w pierwszej kolejności. Prace obejmą przebudowę ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od al. Armii Krajowej do granic miasta, łącznie z budową nowego mostu na rzece Rosicy oraz przebudową skrzyżowania z ul. Harcerską.

- Inwestycja przeprowadzona zostanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” - wyjaśnia Marta Komorkowska, z zespołu medialnego UMP. - Oznacza to, że najpierw, jeszcze w tym roku, powstanie program funkcjonalno-użytkowy dla przedsięwzięcia, a następnie wyłoniony zostanie wykonawca dokumentacji projektowej i robót. Płocki samorząd przekazał GDDKiA koncepcję przebudowy ul. Wyszogrodzkiej od al. Armii Krajowej do ul. Harcerskiej, która będzie punktem wyjścia do dalszych prac projektowych realizowanych przez Generalną Dyrekcję.

Rozbudowa drogi nr 62 potrwa do 2022 roku. 

[ZT]18121[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE